Lietuvoje

2016.10.10 14:39

Rinkimų lyderiai kol kas nesidera dėl koalicijos formavimo

LRT.lt2016.10.10 14:39

Valdovų rūmuose pirmadienį ryte rengiamos politinių partijų lyderių spaudos konferencijos Seimo rinkimų rezultatams aptarti. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) lyderis Gabrielius Landsbergis žiniasklaidai atskleidė, kad jo partijos atstovai su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LŽVS) kol kas susitikę nebuvo, o susitikimą su liberalais rinkimų naktį G. Landsbergis įvardijo kaip atvirą pokalbį, kuriame sprendimai nebuvo priimti. Tuo metu LŽVS tik dar sykį įvardijo partijas, su kuriomis koalicijos neformuotų.

Valstiečiai neves derybų dėl koalicijos iki antro turo pabaigos, konferencijoje pareiškė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos lyderis Ramūnas Karbauskis, patvirtindamas G. Landsbergio teiginius.

TS-LKD pirmininkas, kalbėdamas apie Lietuvos socialdemokratų partiją, nebuvo entuziastingas.

„Socialdemokratus sunku matyti kaip atsinaujinančius“, – teigė TS-LKD pirmininkas, paklaustas, ar jo partija galėtų formuoti koaliciją su socialdemokratais, kurie pagal rezultatus yra trečioje vietoje ir veikiausiai gaus 13 mandatų.

„Jei matytume žemės drebėjimą Socialdemokratų partijoje, gal ir būtų galima svarstyti apie koaliciją“, – sakė TS-LKD lyderis.

TS-LKD pirmadienį ryte teigė, kad po šių Seimo rinkimų nebus ministrų portfelių dalybų, kaip 2012 m. Taip pat G. Landsbergis patikino, kad sieks, jog ministrų kabinetą formuotų kompetentingi specialistai.

„Mes liekam prie savo pozicijos, kad vyriausybė turi būti profesionali“, – savo ruožtu sakė „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis.

„Pusantrų metų darbas vyriausybėje parodė, kad reikia pokyčių“, – užsiminė vidaus reikalų ministras Saulius Skvernelis, išsisukdamas nuo klausimo, ar jam asmeniškai būtų patogiau vesti derybas su socialdemokratais.

BNS nuotr.

Anksčiau LŽVS minėjo, kad neformuotų koalicijos su Darbo partija bei partija „Tvarka ir teisingumas“. Į korupcijos skandalą įsivėlusį Liberalų sąjūdį „valstiečiai“ paliktų už borto nebent tuo atveju, jei Eligijui Masiuliui būtų pateikti oficialūs kaltinimai.

Kokias problemas, su kurias gali susidurti LŽVS, įžvelgė VU TSPMI dėstytoja prof. dr. Ainė Ramonaitė:

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.