Lietuvoje

2021.10.01 00:20

LRT trumpai. Koronaviruso valdymas – kokie pakeitimai įsigalioja spalio 1 d.?

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.10.01 00:20

Lietuvoje toliau augant koronaviruso atvejų skaičiui, Vyriausybė nutarė imtis naujų veiksmų – nuo spalio 1 dienos uždarose patalpose bus privaloma dėvėti kaukes, o dirbti rekomenduojama nuotoliniu būdu.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę premjerė Ingrida Šimonytė užsiminė, kad Lietuvoje gali būti vėl įvestas karantinas, siekiant numatyti privalomą kaukių dėvėjimą. Tačiau šią savaitę ministrė pirmininkė pareiškė, jog įvertinus teisininkų išvadas, tikėtina, kad karantino neprireiks, o naujos koronaviruso pandemijos valdymo priemonės bus taikomos ekstremaliosios situacijos režimo kontekste.

Vyriausybė trečiadienį pritarė keliems pasikeitimams, kurie įsigalios spalio 1 d. Ministrų kabinetas nutarė, jog veido kaukių (respiratorių ar kitų priemonių) dėvėjimas uždarose erdvėse (pvz., kai teikiamos ar gaunamos paslaugos, perkamos prekės, darbo metu, dalyvaujant renginiuose), bus privalomas, nepriklausomai nuo to, ar veikla vykdoma su galimybių pasu ar be jo.

Operacijų vadovo sprendimais, kaip ir anksčiau, bus numatytos išimtys, kada nebus būtina uždarose patalpose dėvėti kaukes, pavyzdžiui, asmenims, kurie dėl neįgalumo ar sveikatos būklės negali dėvėti kaukės, paslaugų, kurių metu paslaugos negalima suteikti būnant su kauke, teikimo metu, valgant, atlikėjams, pranešėjams renginių, transliacijų, repeticijų metu sportininkams ir pan.

Viešose erdvėse bus skelbiama informacija apie privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose bei įspėjimai apie tai, kad nedėvintieji kaukių asmenys nebus aptarnaujami.

Grąžinus privalomas kaukes, atsakomybė už jų nedėvėjimą teks pačiam asmeniui.

Už visuomenės sveikatos teisės aktų pažeidimą, kai dėl to kilo pavojus išplisti pavojingoms ar ypač pavojingoms užkrečiamosioms ligoms karantino metu, esant ekstremaliajai situacijai, fiziniams asmenims gresia 500–1500 eurų, juridiniams asmenims – nuo 1,5 iki 6 tūkst. eurų baudos.

Taip pat ministrų kabinetas nutarė rekomenduoti tiek viešiesiems, tiek ir privatiems juridiniams asmenims darbą organizuoti nuotoliniu būdu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt