Lietuvoje

2016.10.10 06:47

G. Landsbergis nepritaria R. Karbauskio siūlymui

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.10 06:47

Prieš rinkimus sociologinės apklausos rodė, kad Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) rinkimuose į Seimą pagal surinktus mandatus gali būti antri. Tačiau rezultatai parodė, kad jų kandidatai pirmauja. Jų lyderis Ramūnas Karbauskis tikino, kad derybos dėl koalicijos prasidės tik po antrojo rinkimų turo.

Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD) pagal pirminius rezultatus liko antri. Jos lyderis Gabrielius Landsbergis sako, kad labiausiai norėtų formuoti naują valdančiąją koaliciją su liberalais ir valstiečiais. Bendros koalicijos su socialdemokratais, kaip siūlo Ramūnas Karbauskis, konservatorių lyderis sako neįsivaizduojantis.

Pagal pirminius rinkimų rezultatus konservatoriai buvo antri, tačiau pirmą kartą į Seimo rinkimus TS-LKD vedęs naujasis partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis nevadino to pralaimėjimu.

„Palaukim rezultatų, pažiūrėkim, kokia žmonių valia – svarbiausia kalbėti apie darbus, kuriuos reikia padaryti. Aš ne kartą esu sakęs, kad matau tą koaliciją iš valstiečių, konservatorių ir liberalų, o kaip susidėlios galų gale – laikas parodys“, – dėstė TS-LKD pirmininkas.

Prieš antrą nakties TS-LKD rinkimų štabe pasirodė Liberalų sąjūdžio lyderiai. Abiejų partijų vadovai keliolikai minučių buvo susėdę prie stalo, bet pokalbio nevadino derybomis. Jie neatmetė, kad tolesnėse derybose gali dalyvauti ir kartu.

Tėvynės sąjungos lyderis iš anksto atmetė LŽVS lyderio Ramūno Karbauskio pamąstymus, kad būtų galima sudaryti plačią valdančiąją koaliciją, kurią sudarytų valstiečiai, socialdemokratai ir konservatoriai.

„Kol kas sunku tokią koaliciją įsivaizduoti dėl paprastos priežasties, nes žmonės tiek miestuose, tiek regionuose norėjo pokyčių ir matom rezultatus, kurie labai nepalankūs dabartinei valdančiajai koalicijai. Nežinau, kaip rinkėjai tai įvertintų, aš manau jie nori naujo vėjo, nori aiškios skaidrios nekorupcinės politikos, nesu tikras, kad neatsinaujinę socdemai galėtų tokią ją pateikti“, – sakė TS-LKD vadovas G. Landsbergis.

Tėvynės sąjunga ir liberalai sako svarstantys galimybę derinti savo veiksmus prieš antrąjį Seimo rinkimų turą kai kuriose vienmandatėse apygardose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.