Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.09 21:37

L. Kontrimas apie VRK duomenų nutekėjimą: kažkas turėtų padėti kabineto raktą

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) svetainė „nulaužiama“ pradžiamokslio programišiaus ir tai yra labai pavojinga demokratijai, LRT RADIJUI sako viešųjų ryšių specialistas Linas Kontrimas. Pasak jo, dėl galimo duomenų nutekėjimo „kažkas turėtų padėti raktą nuo kabineto.“

„VRK svetainė nulaužiama praktiškai pradžiamokslio „hakerio“, nepaisant to, kad kainavo 5 mln. eurų. Man tai nėra juokinga, kad viduryje rinkimų dienos sužinau faktą, jog duomenys nutekėjo iš tos įstaigos, kuri privalo prižiūrėti sklandžią ir saugią rinkimų eigą.

Kažkas ne tik turėtų padėti ne tik raktą nuo kabineto, bet reikėtų „pakedenti“, kur link veda įvairios gijos“, – kalba L. Kontrimas.

Viešųjų ryšių specialistas atkreipia dėmesį į tai, kad nedemokratinėse valstybėse lūžio metu yra tiesiog pakeičiami duomenys.

„Kol mes čia linksmai kalbamės, gal vėl kažkas „laužo“ ir trina, ką reikia ir ko nereikia. Ir tai visai nelinksma, tačiau VRK pirmininkas džiaugiasi, kad balsuoti atėjo 50 proc. gyventojų.

Savo spaudos konferenciją jis turėjo pradėti nuo fakto, kas, po šimts perkūnų, atsitiko dieną, o pradėta nuo to paties, nuo ko pradedama visada. Bet jei yra nors menkiausia tikimybė, kad mūsų rinkimų duomenys gali būti išplauti, paveikti, negalime kalbėti apie demokratiją. Matome negebėjimą suvaldyti skaitmeninės erdvės, kurioje keli procentai šen ten gali labai paveikti galutinį rezultatą“, – teigia L. Kontrimas.

LRT.lt primena, kad iki pat sekmadienio ryto dėl sistemoje paliktos klaidos kiekvienam tapo matomi duomenys apie rinkimuose dalyvaujančius Lietuvos piliečius – jų vardus, pavardes, gimimo metus ir adresus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi