Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.09 17:02

Z. Vaigauskas: agituojantieji „Facebook“ gali sulaukti baudų

BNS 2016.10.09 17:02

Vyriausiosios rinkimų komisijos (VRK) pirmininkas Zenonas Vaigauskas apgailestauja, kad įsigaliojus agitacijos draudimui socialiniuose tinkluose ji nenutrūko, o pažeidėjams svarsto surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus.

„Labai apmaudu, kad kai kurie, sakyčiau, net žymūs žmonės negerbia Lietuvos įstatymų, draudžiamu rinkimų agitacijai laiku į savo „Facebook“ deda atsiliepimus, už ką balsavo. Aš manyčiau, gerbti savo šalies įstatymus yra garbingas reikalas, o pažeidinėti – tikrai nepriimtinas dalykas. VRK svarsto galimybę, mes turbūt kai kam turėtumėme surašyti administracinių teisės pažeidimų protokolus“, – sekmadienį per spaudos konferenciją sakė Z. Vaigauskas.

Šeštadienio naktį įsigaliojus draudimui agituoti Seimo rinkimuose VRK vadovas ragino socialinių tinklų vartotojus vengti raginimų balsuoti už konkrečius politikus, nesidalyti agitacine medžiaga ir net susilaikyti nuo mygtuko „patinka“.

„Nuo 1 val. nakties „tylos valanda“ yra visiems, visai Lietuvai, visoje Lietuvos teritorijoje. Negali būti platinami nei laikraščiai, nei naujos publikacijos, prašome, kad interneto portaluose politinės agitacijos neliktų. Reikėtų „nelaikinti“ ir nebendrinti informacijos, kuri yra politinė reklama, ir jokiu būdu nepradėti politinės reklamos, gerbti įstatymus“, – BNS yra sakęs Z. Vaigauskas.

Anot jo, bendra informacija apie rinkimus ir kvietimas balsuoti nėra draudžiamas.

VRK pirmininkas sako, kad surašyti pažeidimų protokolą gali bet kuris apylinkių rinkimų komisijų narys. Baudas skiria teismas.

Seimo rinkimų įstatymas numato, kad rinkimų agitacija, neatsižvelgiant į jos būdus, formas ir priemones, draudžiama likus 30 valandų iki rinkimų pradžios ir rinkimų dieną iki balsavimo pabaigos, išskyrus išorinę politinę reklamą, iškabintą iki prasidedant šiam rinkimų agitacijos draudimui.

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už agitacijos draudimo prieš rinkimus pažeidimą numato baudą nuo 144 iki 289 eurų, rinkimų komisijų nariams arba kitiems pareigūnams, stebėtojams – nuo 289 iki 1158 eurų. Visuomenės informavimo priemonių vadovams už tokius pažeidimus gali būti skiriama 2896 iki 14481 euro.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi