Lietuvoje

2016.10.09 14:23

Balsuoti atėjęs R. Paksas kritikavo prezidentę ir teisėsaugą

ELTA2016.10.09 14:23

Rolandas Paksas yra įsitikinęs, kad jo vadovaujama partija „Tvarka ir teisingumas“ peržengs 5 proc. kartelę ir pateks į Seimą, ir tikisi, kad rinkimai partijai bus ne prastesni, kaip praėjusį kartą, tačiau reiškia abejones dėl demokratijos veikimo.

„100 proc. (įsitikinęs, kad partija pateks į Seimą, – ELTA). Manyčiau, kad turėtume turėti tiek (mandatų, – ELTA), kiek turėjome anoje kadencijoje“, – sakė R. Paksas, atėjęs balsuoti su žmona Laima.

Šiuo metu „tvarkiečių“ frakcija Seime turi 9 narius. Per 2012 metų rinkimus jie gavo 11 mandatų.

„Tvarkiečių“ lyderis nenorėtų dirbti bendroje koalicijoje su liberalais ir konservatoriais.

„Tik nepatyrę politikai sako, kad neitų (į koaliciją, – ELTA) su kažkuo. Aš asmeniškai nenorėčiau darbuotis su konservatoriais ir liberalais“, – sakė R. Paksas.

Atėjęs balsuoti politikas buvo pesimistiškas dėl šių rinkimų demokratiškumo ir sukritikavo prezidentę Dalią Grybauskaitę.

„Kažkodėl man atrodo, kad šitie rinkimai įeis į Lietuvos istoriją, kaip labiausiai nedemokratiški rinkimai, ypač – pasiruošimas šitiems rinkimams. Kažkaip man atrodo, kad Lietuvoje liko tik demokratijos šydas, o ne demokratija. Jeigu net prezidentė agituoja už jai priimtinas jėgas, tai aš manau, kad – tik demokratijos šydas“, – sakė R. Paksas.

Nuo partijos „Tvarka ir teisingumas“ vadovo kliuvo ir teisėsaugai.

„Dar gal atsiras pavadinimas šitų rinkimų – po metų, dvejų, trejų, kaip rinkimai, kuriems įtaką padarė teisėsaugos, teisėtvarkos arba jėgos struktūros, kad politikai tas struktūras panaudoja savo valiai. Labai gaila, kad sistema priešinasi ir žmonės balsuoja, nebalsuoja, bet valstybėje gyvenimas nesikeičia. Tokios kažkokios nuotaikos – gal dėl lietaus“, – sakė R. Paksas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.