Lietuvoje

2016.10.09 12:18

V. Mazuronis: kiek rinkėjai patikės mandatų, tiek paimsime

ELTA2016.10.09 12:18

Darbo partijos pirmininkas europarlamentaras Valentinas Mazuronis neprognozuoja, kiek mandatų naujos kadencijos Seime gaus „darbiečiai“, o derybas dėl būsimos koalicijos palieka sekmadienio nakčiai.

V. Mazuronis sekmadienio rytą balsuoti į sostinės Naujamiesčio apygardos S. Konarskio rinkimų apylinkę atvyko su žmona Danute. V. Mazuronis pilietinę pareigą atliko toje pačioje rinkimų apylinkėje, įsikūrusioje Jono Basanavičiaus progimnazijoje, kaip ir premjeras, Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Paklaustas, ar „darbiečiams“ pavyks peržengti 5 proc. barjerą, reikalingą partijai patekti į Seimą, V. Mazuronis sakė: „Viskas – rinkėjų rankose, aš neabejoju. Aš tik galiu pasakyti, kad manau, jog žmonės pasirinks taip, kaip aš – stabilų gyvenimo gerėjimą, piniginių pilnėjimą ir vaikų ir anūkų saugumą mūsų valstybėje Lietuvoje. Jeigu visi balsuos taip, turėsime labai gerą valdžią. Jeigu kitaip – turėsime kitokią, gal irgi gerą (valdžią, – ELTA)“, – žurnalistams sakė politikas.

Darbo partijos pirmininkas neįvardijo, kiek partija tikisi mandatų naujos kadencijos parlamente.

„Tiek, kiek rinkėjai patikės, tikrai paimsime visus, nė vieno neatiduosime niekam“, – kalbėjo V. Mazuronis.

Klausimus dėl būsimos koalicijos, su kuo matąs ar nematąs galimybių į ją eiti, politikas vadino ankstyvais.

„Manau, kad šiandien visa naktis, ypač po to, kai pasirodys rezultatai, bus tik tam ir skirta“, – neabejojo Darbo partijos pirmininkas.

Sekmadienį 8-ąjį kartą po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuva renka Seimą. 7 valandą ryto Lietuvoje duris atvėrė 1996 rinkimų apylinkės. Iki 20 valandos šalies rinkėjai renka naująjį Seimą. Balsavimo teisę šiemet turi 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai.