Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.09 11:34

V. Adamkus: jei nebalsuojame, tada neverkime

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.10.09 11:34

Kadenciją baigęs prezidentas Valdas Adamkus sekmadienį balsavo Seimo rinkimuose. Jis teigė rinkęsis tokius kandidatus, kurie gali grąžinti pasitikėjimą Seimu. Jis pripažino, kad dabartinė valdančioji koalicija jį šiek tiek nuvylė.

„Balsavau už tokius kandidatus, kurie, turiu vilties, grąžins pasitikėjimą ir pagarbą Seimui. Naujasis Seimas turėtų priimti tokius įstatymus, kurie palengvintų Lietuvos ekonominį vystymąsi, o tuo pačiu ir Lietuvos žmonių gerovę“, – sakė V. Adamkus.

Jis teigė esąs tikras, kad naujoji dauguma bus koalicinė, tačiau nespėliojo, kokios partijos galėtų ją sudaryti.

„Aš balsavau už stabilumą, nes aš galvoju, kad žmonių pasirinkimas suteiks progą sudaryti stabilią vyriausybę, nors ji ir bus koalicinė“, – sakė V. Adamkus.

Vis dėlto kadenciją baigęs prezidentas pripažino, kad dabartiniai valdantieji jį nuvylė. „Taip, jei norite teisybę žinoti“, – teigė V. Adamkus.

Pasak jo, naujasis Seimas pirmiausia turėtų imtis įstatymų, kurie dešimtmetį dulka Seimo narių stalčiuose – švietimo reformos ir socialinių klausimų.

V. Adamkaus žmona Alma Adamkienė sakė rinkusi tokius, kurie tinkamai atstovautų Lietuvai ir visi piliečiai būtų patekinti bei galėtų didžiuotis savo šalimi.

Kadenciją baigęs prezidentas V. Adamkus sakė nesuprantantis žmonių, kurie nedalyvauja rinkimuose. Pasak jo, balsuoti yra kiekvieno pareiga.

„Tai yra kiekvieno iš mūsų pareiga – jei mes rūpinamės valstybe, turime balsuoti. O jei nebalsuojame, tada neverkime dėl jos“, – sakė kadenciją baigęs prezidentas.

Prieš ketverius metus V. Adamkus balsuodamas Seimo rinkimuose teigė, jog darbą baigiantis Seimas jo netenkino, todėl sekmadienį vykstančiuose parlamento rinkimuose balsavo už permainas.

„Tai, ką aš mačiau per praėjusį Seimą, manęs netenkino. Jeigu taip, galima sakyti, (balsavau) už permainas. Stengiausi rinktis tuos, kur, tikiuosi, tos permainos bus įneštos, ir tuos, kurie ėjo, balsavo ir kovojo už visuomenės pasitikėjimą ne vedami asmeninių interesų, bet siekdami valstybės ir Lietuvos žmonių gerovės. Aš tikiuosi, kad jie mano viltis išpildys“, – 2012-ųjų spalį žurnalistams sakė V. Adamkus, įmetęs balsavimo biuletenį į urną.

Sekmadienį balsuoti apylinkėse bus galima iki 20 val.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi