Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.09 11:01

A. Butkevičius: nuovargiu nesiskundžiu

ELTA 2016.10.09 11:01

Premjeras, didžiausios valdančiosios Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Algirdas Butkevičius sako, kad socialdemokratai šiuose Seimo rinkimuose tikisi apie 35–40 mandatų, o klausimą, ar po nesėkmingų rinkimų LSDP atsistatydins, vadina ankstyvu.

A. Butkevičius sekmadienio rytą balsuoti į sostinės Naujamiesčio apygardos S. Konarskio rinkimų apylinkę atvyko su žmona Janina ir vyresnėle anūke Kamile. Vyriausybės vadovas sakė, kad buvo nesunku apsispręsti, už ką balsuoti.

„Tikrai ne. Aš manau, kad atsakymo nereikia į tokį klausimą“, – žurnalistams sakė ministras pirmininkas.

Klausiamas, ar yra pasirengęs dar ketverių metų kadenciją būti premjeru, A. Butkevičius teigė, kad tai priklausys nuo visuomenės.

„Jeigu visuomenė pasitikės, tada, aišku, politikas turi apsispręsti ir įgyvendinti visuomenės pageidavimus“, – sakė LSDP lyderis ir pridūrė ne kartą minėjęs, kad socialdemokratai naujos kadencijos Seime tikisi 35–40 mandatų.

A. Butkevičiaus susilaikė nuo komentarų, kad LSDP sėkmės atveju premjero postą užleistų kitam lyderiui.

„Žinote, aš įvairiausių gandų girdėjau. Tikrai, nuovargiu nesiskundžiu (...)“, – kalbėjo Vyriausybės vadovas.

Tuo metu, ar LSDP nesėkmės atveju šiuose parlamento rinkimuose trauksis iš partijos vadovo posto, A. Butkevičius žadėjo pasakyti po dviejų savaičių.

„Po antro turo aš jums pasakysiu“, – tvirtino premjeras.

Naują valdančiąją koaliciją ministras pirmininkas įsivaizduoja tokią, kuri „galės suderinti savo programines nuostatas ir ras bendrą supratimą, ką Lietuvoje reiktų nuveikti artimiausiu metu“. Su kuo nemato koalicijos, LSDP pirmininkas taip pat vadino ankstyvu klausimu – tai esą bus sprendžiama pagal programines nuostatas.

Sekmadienį 8-ąjį kartą po Nepriklausomybės atkūrimo Lietuva renka Seimą. 7 valandą ryto Lietuvoje duris atvėrė 1996 rinkimų apylinkės. Iki 20 valandos šalies rinkėjai renka naująjį Seimą. Balsavimo teisę šiemet turi 2 mln. 504 tūkst. 267 rinkėjai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi