Lietuvoje

2016.10.09 10:38

G. Landsbergis atidavė savo balsą rinkimuose: esu pasirinkęs kelią nesakyti „ne“

Martynas Žilionis, DELFI.lt2016.10.09 10:38

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis Seimo rinkimuose balsavo prieš 9 val. ryto, apsilankęs Vilniaus „Švyturio“ rinkimų apylinkėje, kuri priklauso Antakalnio rinkimų apygardai.

TS-LKD partijos pirmininkas balsuoti atėjo su žmona ir keturiais vaikais.

Pirmininkas, kaip ir kiti rinkėjai, vienmandatėje apygardoje galėjo rinktis iš dvylikos kandidatų: V. Žiemelio, G. Nevulienės, A. Šventickienės, T. Andžejevskio, E. Palioko, V. Jurgučio, J. Poželos, T. Bakučionio, R. Miškinio, G. Imbraso, A. Asevičiaus, I. Šimonytės.

„Lūkesčiai geri, tokie patys, kaip buvo vakar ir per paskutinius mėnesius. Jaučiame žmonių pasitikėjimą ir jaučiame permainų poreikį“, – sakė G. Landsbergis.

Paklaustas apie lūkesčius, kiek jo atstovaujama partija gali laimėti vietų Seime šiuose rinkimuose, jis sakė, kad 40–45.

„Mes nepaprastai džiaugiamės aktyvumu, kurį matėme didžiuosiuose miestuose, jaunų žmonių didelį aktyvumą ir tai džiugina. Kaip bus Lietuvoje, labai sunku pasakyti, žinios prieštaringos, taigi palaukime“, – kalbėjo partijos pirmininkas.

Jis nesiėmė vertinti, kokiai partijai naudinga, kad sekmadienį, rinkimų dieną, prastas oras.

„Nenorėčiau taip vertinti, kad vienai ar kitai partijai aktyvumas turi būti naudingas. Tai yra pilietinė pareiga, žmonės turi ateiti balsuoti. Visus tuos, kurie spės pamatyti mano žodžius iki užsidarant balsavimo apygardoms, tikrai kviečiu ateiti balsuoti, nepriklausomai už kokią partiją“, – ragino konservatorių lyderis.

Jis juokavo, kad palyginti anksti ryte balsuoti jis atėjo tik dėl to, kad su šeima vėliau važiuos pusryčiauti, o ne todėl, kad jau ruošiasi deryboms dėl būsimos koalicijos.

„Sunku pasakyti (kada bus derybos dėl koalicijos, – red. past.), turbūt tada, kai žinosime, kokie bus rinkimų rezultatai.

Kalbamės visą laiką su visais ir su daugeliu partijų yra įvairių kalbų, bet derybinių kalbų dar nėra.

Esu pasirinkęs kelią nesakyti „ne“, bet tie, kurie perka balsus, tie, kurie nesąžiningi, negarbingi, man nėra priimtini“, – kalbėjo G. Landsbergis.

Pats G. Landsbergis yra Centro–Žaliakalnio rinkimų apygardos kandidatas Kaune. Be jo, čia yra dar 11 kandidatų, kovojančių dėl rinkėjų balsų: E. Ranusienė, Z. Štarkevičienė, K. Juknis, D. Varnas, R. Paulauskas, A. Gelūnas, D. Pavalkis, A. Jankuvienė, R. Dumčius, R. Jurkuvienė, A. Sabaliauskas.

Pusė Seimo narių renkama vienmandatėse apygardose, balsuojant už konkrečius kandidatus, o kita dalis – balsuojant už partijų ir koalicijų sąrašus.

Jeigu per pirmąjį Seimo rinkimų turą vienmandatėje apygardoje nebus išrinktas kandidatas, po dviejų savaičių gyventojai balsuos už vieną iš dviejų geriausiai šiandien pasirodžiusių kandidatų.                                                                                              

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.