Lietuvoje

2016.10.08 18:02

Kas lemia nugaros skausmus ir kokie pirmieji požymiai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2016.10.08 18:02

Viena pagrindinių priežasčių, dėl kurių atsiranda nugaros skausmas, yra raumenų disbalansas, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ sako kineziterapeutas Audrius Šalavėjus. Jo teigimu, dėl atsiradusios netolygios apkrovos kyla nugaros skausmas.

„Reikia nepamiršti, kad stuburas susidaro ne vien iš slankstelių ir tarpslankstelinių diskų. Jį supa daugybė raiščių, raumenys, kraujagyslių, nervų. Visos tos struktūros gali kelti skausmą, todėl reikia tiksliai žinoti, kas kelia skausmą. Tada taikomas specifinis gydymas“, – atkreipia dėmesį specialistas.

Jis pabrėžia, kad dažnai pacientų nurodoma skausmo priežastis išvarža iš tiesų tėra pasekmė: „Išvarža nėra priežastis, išvarža yra pasekmė. Kai yra raumeninis disbalansas, apkrova netolygi, tada atsiranda išvarža. [...] Reikia gydyti ne pačią išvaržą, o tai, dėl ko ji atsirado.“

Jo pastebėjimu, dažnai žmonės turi labai daug kantrybės ir atsiradusius skausmus kenčia tol, kol nebegali išlipti iš lovos, yra priversti tai daryti keturiomis, negali pajudėti ar dar blogiau – ima tirpti kojos.

„Tai jau yra ta stadija, kai atsiranda ilgas, nuobodus ir daug pinigų reikalaujantis gydymas. Jeigu kreipiamasi iš karto, gydymas trumpesnis“, – akcentuoja A. Šalavėjus.

Į kokius pirmuosius simptomus reikėtų atkreipti dėmesį, žiūrėkite laidos įraše.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.