Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.08 11:52

Orai: į Lietuvą po truputį ateina šalčiai

LRT RADIJAS, LRT.lt 2016.10.08 11:52

Savaitgalį lietus aplankys visus šalies regionus, LRT RADIJUi sako sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė. Anot jos, tokie orai turėtų pasitraukti tik pirmadienio naktį, tačiau tada į Lietuvą atplūs iš Skandinavijos keliaujantis anticiklonas, todėl nakties temperatūra jau priartės prie neigiamos.

Anot sinoptikės, šeštadienio rytą visoje šalyje vyravo vėsūs orai, tačiau šalnos dar mūsų nepasiekė. M. Kirkliauskaitės teigimu, šalnų kol kas ir neturėtume sulaukti, nes Lietuvoje dar drėgna. Vis dėlto šeštadienį pragiedrulių taip pat nesulauksime.

„Šeštadienį atmosferos frontas ištįs per pietvakarinius, centrinius ir šiaurės rytinius rajonus, o jo debesys turėtų užkloti visą šalį. Nedidelių, menkučių pragiedrulių galima tikėtis nebent šalies pietryčiuose, taigi lietaus šiandien turėtų kliūti daugeliui, jeigu ne visiems“, – perspėja sinoptikė.

Jos tvirtinimu, kai kur turėtų lyti intensyviai ir gausiai, o paties smarkiausio lietaus tikimybė bus šiaurės rytiniuose rajonuose. „Vėjas išliks nestiprus, didesnėje šalies dalyje jis pūs iš šiaurės rytų, o šalies pietuose, kurie bus arčiau ciklono centro, vėjas bus nepastovios krypties. Vėjo greitis neturėtų viršyti 3–9 m/s. Temperatūra kaip ir penktadienį nebus aukšta, ji svyruos tarp 6–10 laipsnių šilumos“, – sako M. Kirkliauskaitė.

Sekmadienį atmosferos frontas iš mūsų šalies dar nepasitrauks. Lietaus bus kiek mažiau, tačiau palis visoje šalyje. „Kai kur pietvakariniuose rajonuose turėtų palyti intensyviau, vėjas šiek tiek turėtų sustiprėti. Jis vis dar pūs iš šiaurės rytų, bet jo greitis padidės iki 7–12 m/s. Didelių temperatūros pokyčių neturėtų būti. Ateinančią naktį temperatūra nukris iki 3–8 laipsnių, o sekmadienio dieną svyruos maždaug tarp 9–10 laipsnių“, – nurodo sinoptikė.

Pirmadienį atmosferos frontas pagaliau pasitrauks, didesnio lietaus tikimybė išliks tik pietinėje šalies dalyje, o pirmadienio vakarą lietaus debesys greičiausiai visiškai pasitrauks iš mūsų šalies. „Antradienį įsivyraus sausesni orai, tačiau šiuos sausesnius orus į mūsų šalį atneš nuo Skandinavijos keliaujantis anticiklonas. Taigi jis atneš ne tik sausesnius orus, bet ir šaltesnę oro masę. Temperatūros nuo antradienio nakties jau priartės prie neigiamų“, – teigia sinoptikė M. Kirkliauskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi