Lietuvoje

2021.09.29 09:07

Seimo Etikos komisijos išvadų rengėjai Kepeniui palankūs – lankstinukuose su jo mintimis apie skiepus pažeidimo nemato

Edvardas Kubilius, LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.09.29 09:07

Seimo Etikos ir procedūrų komisija trečiadienį svarstys parlamentaro Dainiaus Kepenio elgesį – šįkart dėl gyventojams dalintų lankstinukų, kuriuose cituojamas jo pasisakymas apie COVID-19 ir vakcinaciją. Išvadas komisijai rengę Seimo nariai neturi duomenų, jog prie skrajučių ruošimo ir platinimo prisidėjo pats D. Kepenis, todėl etkos pažeidimo šiuo atveju neįžvelgia.

Apie pašto dėžutėse randamus lankstinukus, kuriuose cituojamas natūralaus imuniteto svarbą pabrėžiantis D. Kepenis, žiniasklaida rašė liepos pradžioje. Seimo nario mintys apie grūdinimąsi ir kovos su koronavirusu „komercinį pobūdį“ baigiamos tokiu pasvarstymu: „Kas gali paneigti, kad tai ne suokalbis? Didysis – multimilijardinis pasaulinės mafijos kovid biznio projektas?“.

Visgi nėra duomenų, kad D. Kepenis lankstinukus rengė pats ar prisidėjo prie jų platinimo, LRT RADIJUI sakė vienas iš išvadų rengėjų, Etikos ir procedūrų komisijos narys Stasys Šedbaras. Galutinį žodį ketvirtadienį tars visi komisijos nariai.

„Mes iš tiesų kolegą Dainių komisijoje svarstėme ne kartą, bet šį kartą situacija kiek kitokia. Atlikus tyrimą su mūsų patarėjų pagalba, mes nenustatėme, kad pats kolega Dainius būtų gaminęs, užsakęs, platinęs lankstinukus, juos platino kažkokie visuomenininkai. Buvo kreiptasi į interneto puslapį, kuris nurodomas tuose lankstinukuose, bet kontaktuoti nepavyko. Šiuo atveju mes negalime sakyti, kad Seimo narys Dainius Kepenis kažkokiu būdu pažeidė politiko elgesio taisykles, todėl kad pats asmeniškai jis jokių aktyvių veiksmų nedarė“, – sakė konservatorių frakcijos atstovas komisijoje.

„Nenustatėm, kad tai būtų asmeniškai jo kaltė, jo iniciatyva – tai buvo kitų žmonių surašyti tekstai ir platinami“, – pridūrė S. Šedbaras.

Išvadų projekte yra dvi dalys – pirmojoje sakoma, kad D. Kepenis etiško politikų elgesio taisyklių nepažeidė, antrajame siūloma parlamentarą įspėti vengti tokių pasisakymų ateityje.

„Išvadų rengėjai esame dviese su (Viktoru) Fiodorovu. Kolega Fiodorovas pasisako tik už pirmą punktą, kad niekas nebuvo pažeista, aš siūlau komisijai apsispręsti, kadangi joje yra narių, kurie jau ir anksčiau siūlė griežčiau vertinti Seimo narį Dainių Kepenį, galvoju, kad komisijoje balsų dauguma nuspręsime dėl antro punkto. Tai yra apie tai, kad įspėti ir vengti tokių pasisakymų ateityje. Skaičiai auga, kasdien miršta 8-10 žmonių, reikėtų bandyti visuomenę nuraminti, skatinti skiepytis, o ne skleisti kitokią informaciją, ir būtent viešam asmeniui, tautos atstovui“, – kalbėjo S. Šedbaras.

Etikos ir procedūrų komisijoje D. Kepenis svarstomas ne pirmą kartą. Gegužės 26 dieną komisijos išvados jam buvo nepalankios – nustatyta, kad „valstietis“ pažeidė etikos normas viešai kalbėdamas, jog „specialiai ieškome ligos ir jei norime įveikti šią psichodeliją, turime nesutikti su testavimu“, taip pat esą „liga yra sugalvota“, tai yra „apsileidėlių liga“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt