Lietuvoje

2021.09.28 23:32

Seimas svarstys galimybę regionų centruose steigti Valstybinius duomenų centrus

ELTA2021.09.28 23:32

Seimas svarstys siūlymą Valstybinius duomenų centrus įrengti Lietuvos regionų centruose: Vilniuje, Marijampolėje, Alytuje, Tauragėje ir Utenoje.

Už tokį Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatymo pakeitimo projektą, kurį Seimui pateikė parlamentaras Vytautas Bakas, po pateikimo balsavo 46 parlamentarai, 3 buvo prieš, susilaikė 30 politikų. Seimas lauks Vyriausybės išvados dėl šio projekto, o plenarinių posėdžių salėje jį svarstys gruodžio 7 d.

„Įstatymo pataisų projektu siūloma numatyti galimybę Valstybinius duomenų centrus įrenginėti tuose regionuose, kuriuose šiuo metu yra žemiausias bendrojo vidaus produkto (BVP) skaičius, tenkantis vienam gyventojui. Išimtis būtų taikoma Vilniuje, kuriame jau yra veikiantis Valstybinis duomenų centras“, – sakoma dokumento aiškinamajame rašte.

Įrengus Valstybinius duomenų centrus regionuose, V. Bako nuomone, gyventojai būtų įtraukiami į darbo rinką, būtų kuriamos konkurencingos darbo vietos, pritrauktos papildomos investicijos, o Lietuvoje būtų įgyvendinama regioninė politika, kuri leistų mažinti ekonominius ir socialinius skirtumus tarp regionų.

Šiuo metu Valstybės informacinių išteklių valdymo įstatyme numatyta, kad Valstybinių duomenų centrų sąrašą tvirtina Vyriausybė ar jos įgaliota institucija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI