Lietuvoje

2021.09.28 22:43

Pandemija retina Trečiojo amžiaus universiteto studentų gretas: senjorai be galimybių paso neįleidžiami, kiti tiesiog nutraukė mokslus

Vesta Tizenhauzienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.28 22:43

Koronaviruso pandemija retina Trečiojo amžiaus universitete studijuojančiųjų gretas. Senjorai, neturintieji galimybių paso, į paskaitas neįleidžiami, kiti savo noru atsisakė tęsti mokslus, baimindamiesi COVID-19 ligos. Kiti – nerimauja dėl galimo nuotolinio mokymosi, todėl Trečiojo amžiaus universitetai mokslo metus pradėjo anksčiau.

Panevėžio Trečiojo amžiaus universiteto studentai įprastai tokiu metu auditorijose užbaigdavo mokslo metus ir ruošdavosi naujiems. Šį kartą, dėl pandeminės situacijos, juos pradėjo anksčiau. Tačiau dauguma pamokų vyksta lauke ar rengiamos įvairios išvykos.

„Anglų kalbą, lenkų mokėmės irgi parke, kad ir šalta, mokosi mūsų žmonės, ten susėdę ant suoliukų, šilčiau apsirengę, šokėjos taip pat treniravosi parke“, – sako Trečiojo amžiaus universiteto studentė Margarita Remeikienė.

Dėl pandemijos retėja Trečiojo amžiaus universiteto studentų gretos: vieni atsisakė, kiti neturi galimybių paso

„Kokia gali būti baimė tokiame amžiuje. O bijo dėl to, kad gali pasiskiepyti būtinai, o jeigu nesiskiepija ir bijo, tai vėl kitas klausimas. Reik klausyt, ką valdžia sako“, – tvirtina Trečiojo amžiaus universiteto studentas Kazimieras Juknevičius.

Nors į Trečiojo amžiaus universitetą dar galima teikti prašymus, tokio antplūdžio kaip anksčiau nesulaukiama. Panevėžyje iš 600 universiteto lankytojų net trečdalis išėjo akademinių atostogų arba nutarė visiškai nutraukti mokslus. Kai kurie atsisakė tęsti mokslus baimindamiesi nuotolinių pamokų, kiti – užsikrėsti koronavirusu. Likusieji mokytis privalo turėti galimybių pasą.

„Priežastis – COVIDas, bijo bendrauti. Kai kas eina ir dabar užsitraukę kaukes iki galo, bet dar kas liūdna – ne visi vakcinuojasi. Mes ir vienaip kalbam ir kitaip, ir va ta tokia problema yra. O šiaip tai baimė“, – sako Panevėžio Trečiojo amžiaus universiteto rektorė Zita Kazlauskienė.

Kai kuriuose Lietuvos Trečiojo amžiaus universitetų studentų sumažėjo kone perpus. Šalies universitetus vienijančios asociacijos prezidentė sako, kad kone mėnesiu anksčiau pradėti mokslo metus, verčia baimė vėl mokytis nuotoliniu būdu.

„Tas kontaktinis bendravimas mums, senjorams, labai labai daug ką reiškia. Ir dėl to mes taip skubėjom, kad tik sueitume į kontaktinį.

Aš ko bijau, kad ta pandemija labai paveiks mūsų senjorų sveikatą, tą psichinę, emocinę būseną, už kurią mes šiandien nepaprastai daug dirbam su medikais“, – sako Trečiojo amžiaus universitetų asociacijos prezidentė Zita Žebrauskienė.

Iš viso Lietuvoje yra 48 Trečiojo amžiaus universitetai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI