Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.07 17:01

Prezidentė: dokumentus pirkdamas alkoholį rodys tik jaunimas

LRT.lt, BNS 2016.10.07 17:01

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, pagal kurias parduodant alkoholį dokumento bus reikalaujama tik tuomet, kai kils įtarimų, kad asmuo gali būti nepilnametis, rašoma pranešime spaudai.

Prezidentė ragina visas politines jėgas ir socialiai atsakingą verslą neimituoti kovos su alkoholizmu, o imtis rezultatyvių alkoholio prieinamumą ir vartojimą mažinančių priemonių.

Šiuo metu Seime svarstymo laukia dešimtys su alkoholio ribojimu susijusių pataisų. Tarp jų – ir veiksmingi pilietiškų šalies gyventojų pateikti pasiūlymai dėl alkoholio reklamos ribojimo, griežtesnio licencijavimo, specializuotų parduotuvių, visuomenės švietimo.

Pasak prezidentės, rimtų, situaciją iš esmės keičiančių sprendimų reikia nedelsiant, nes priklausomybių liūne grimzta apie 150 tūkst. žmonių, tačiau tik trečdalis jų ieško pagalbos. Nesprendžiama alkoholizmo problema toliau didėja, provokuodama ir dar labiau užaštrindama daugelį skaudžių socialinių problemų.

Prekybininkai nutraukia akciją

Lietuvos prekybos įmonių asociacija stabdo rugsėjo pradžioje inicijuotą akciją, kai iš visų alkoholio pirkėjų prašoma asmens amžių liudijančio dokumento.

„Veikiame laikydamiesi įstatymų, todėl stabdome savo iniciatyvą ir prašymą iš visų perkančiųjų alkoholį, rodyti asmens amžių liudijantį dokumentą“, - pranešime spaudai sakė asociacijos vykdomasis direktorius Laurynas Vilimas.

Šiuo metu įstatyme nurodyta, kad prekybininkai turi teisę dokumento reikalauti ir iš vyresnių asmenų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi