Lietuvoje

2021.09.28 14:56

Paskelbti 5 perspektyviausi šių metų nevyriausybiniai projektai Lietuvoje

LRT.lt2021.09.28 14:56

Pirmadienį paskelbti perspektyviausi Lietuvoje nevyriausybinių organizacijų (NVO) projektai. Jais tapo 5 iniciatyvos, kuriomis siekiama spręsti įvairias atskiriems šalies regionams ar visai Lietuvai svarbias socialines ar kultūrines problemas. Atrinkti projektai bus toliau plėtojami specialioje „NVO Akseleratoriaus“ programoje, rašoma programos pranešime.

Perspektyviausi NVO projektai buvo atrinkti pasibaigus intensyviems šešis mėnesius trukusiems mokymams. Juos metų pradžioje iš viso pradėjo 10 į „NVO Akseleratorių“ kruopščiai atrinktų komandų iš 7 Lietuvos savivaldybių – Trakų, Širvintų, Švenčionių, Kėdainių, Ukmergės, Šalčininkų ir Elektrėnų.

„NVO Akseleratoriaus“ komisijai įvertinus po mokymų parengtus dalyvių projektų pristatymus, pateiktus „Pitch day“ renginyje, verčiausiais toliau dalyvauti projekte ir plėtoti pristatytas idėjas buvo pripažinti:

Kėdainių rajono Moterų krizių centras, sukūręs iniciatyvą „Emocinio atsparumo centras“, skirtą krizių prevencijai ir moterų savitarpio pagalbai ir palaikymui stiprinti.

Krakių bendruomenės centras, plėtojantis socialinį verslą įkurtoje bendruomenės kavinėje, kurioje pardavinėjama vietos ūkininkų produkcija, vykdomos socialinės, kultūrinės, edukacinės ir savanoriškos veiklos, puoselėjančios Krakių krašto kultūrą.

VšĮ „LASS Pietvakarių centras“, sukūrusi projektą „Pojūčių turizmas“, skirtą pažinti pasaulį per neregio pojūčius – matantieji kviečiami patirti aplinką lytėjimu, skoniu, uosle ir klausa.

Asociacija „Kėdainių samariečiai“, kuri drauge su vietos verslininku pagalba teikia pagalbą ilgalaikiams bedarbiams, juos parengia, apmoko ir integruoja į socialinę aplinką.

Lina Baublienė ir jos projektas „Surink Lietuvą“, kuriuo siekiama paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti jo istoriją, vietos žmones ir atrasti naujų keliavimo formų.

Perspektyviausius 5 šių metų Lietuvos NVO projektus išrinko „Kurk Lietuvai“ alumnų tinklo inicijuoto projekto „NVO Akseleratorius“ komisija, kurią sudarė Arūnė Matelytė, „GovTech“ vadovė, Gediminas Almantas, „Atviros Lietuvos“ fondo tarybos pirmininkas, Marius Čiuželis, Mariaus Čiuželio paramos ir labdaros fondo ir „Sidabrinės linijos“ įkūrėjas, Justina Lukaševičiūtė, Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos NVO plėtros skyriaus vadovė, Arvydas Plėta, „Katalista Ventures“ inovacijų partneris, ir Greta Monstavičė, „Katalista Ventures“ vadovė ir bendraįkūrėja.

Komisijos nario Gedimino Almanto teigimu, renkant perspektyviausius programoje dalyvaujančius NVO projektus buvo atsižvelgta į jų potencialų poveikį visuomenei ar vietinei bendruomenei, aktualumą, perspektyvas ir novatoriškumą.

Į kitą programos etapą, vyksiantį spalio–balandžio mėnesiais, atrinkti projektų įgyvendintojai, planuojama, įgis daugiau pažangių verslumo ir organizacijų tvarumo žinių bei gebėjimų. Atrinktų iniciatyvų autoriai dalyvaus dirbtuvėse, kurias ves skirtingų sričių ekspertai, individualiose konsultacijose ir sprendimų testavime. Be to, atrinkti programos dalyviai turės galimybę naudotis ekspertų iš kitų NVO, privačiojo ir viešojo sektoriaus atstovų pagalba.

Programos „NVO Akseleratorius“ vadovės Julijos Šredersaitės teigimu, į tolesnį etapą nepatekusios komandos taip pat lieka ne tuščiomis.

„Visos iki šiol programoje dalyvavusios nevyriausybinės organizacijos stiprino savo vystymosi ir plėtros įgūdžius, kurių prireikė ir rengiant „Pitch day“ pristatymą, nulėmusį tolesnį jų išlikimą programoje. Intensyvių dirbtuvių metu akseleratoriaus dalyviai įsivertino savo veiklas, išbandė naujus sprendimus bei pritaikė juos savo veiklos strategijose. Ši patirtis, tikime, padės visiems jiems tęsti pradėtus darbus ar imtis naujų, net ir nepatekus tarp penkių perspektyviausiųjų“, – sakė J. Šredersaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt