Lietuvoje

2021.09.28 14:17

„Valstiečiai“ toliau siuntinėja laiškus Šimonytei: su prašymais kreipėsi Veryga

ELTA2021.09.28 14:17

Pastarąją savaitę į debatus dėl šešėlinio Ministrų Kabineto svarbos su premjere Ingrida Šimonyte įsivėlę „valstiečiai“ nenurimsta ir toliau siuntinėja Vyriausybės vadovei laiškus. Antradienį I. Šimonytei adresuotą laišką išsiuntė „valstiečių“ šešėliniu neformalios Vyriausybės vicepremjeru paskelbtas Aurelijus Veryga.

Dar prieš metus tikroje Vyriausybėje realias sveikatos apsaugos ministro pareigas ėjęs A. Veryga viso šešėlinio Kabineto vardu pakvietė I. Šimonytę „atsigręžti į demokratijos principus ir juos puoselėti tiek savo darbe, tiek viešoje retorikoje“. Premjerei skirtu laišku taip pat paprašyta keisti požiūrį ir retoriką „valstiečių“ paskelbtos šešėlinės Vyriausybės atžvilgiu.

„Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos tarybos sprendimu, Lietuvoje vėl pradėta demokratijos principus atspindinti ir politinių procesų demokratiškumą valstybėje užtikrinanti šešėlinės Vyriausybės tradicija. Jos institutas suteikia galimybę opozicijai konstruktyviai ne tik teikti kompetentingą paramą Vyriausybei, bet ir alternatyvius pasiūlymus, kuriuos, kaip rodo visuomeniniai tyrimų rezultatai, neretai palaiko didelė dalis visuomenės“, – teigiama „valstiečių“ laiške.

A. Veryga pažymi, kad LVŽS oponuoja ne dėl oponavimo, o siekdama konstruktyvaus dialogo. Be to, politikas sako su nerimu žvelgiantis į premjerės išsakytas nuostatas „valstiečių“ iniciatyva paskelbto šešėlinio Kabineto atžvilgiu.

„Todėl šiandien – visiems Lietuvos žmonėms sudėtingais laikais – kreipiamės į Jus su nerimu, matydami viešojoje erdvėje, kad Jums viskas, kas yra daroma šešėlinėje Vyriausybėje, yra neigtina ir žemintina bei, atrodo, nesvarbu ir neverta nei Jūsų, nei Jūsų ministrų dėmesio. Panašu, Jūsų akimis, net negalioja nei Viešojo administravimo įstatymas, nei Lietuvos Respublikos Vyriausybės nutarimas dėl prašymų ir skundų nagrinėjimo ir asmenų aptarnavimo viešojo administravimo subjektuose taisyklių patvirtinimo“, – sako partijos kolegų šešėliniu vicepremjeru pramintas A. Veryga.

„Toks Jūsų ryškų selektyvumą demonstruojantis požiūris, mūsų nuomone, stumia valstybę keturiais dešimtmečiais atgal ir neigia Jūsų viešai deklaruojamą tikslą – demokratiją. Todėl kreipiamės į Jus su prašymu keisti požiūrį ir retoriką šešėlinės Vyriausybės atžvilgiu, gerbiant valstybę ir visus žmones, jų politinius įsitikinimus, elgesio taisykles, nusistovėjusias visuomenėje pagal jos žmonių požiūrį į gėrį ir blogį, teisingumą, pareigą, garbę, žmonių siekius ir lūkesčius“, – laiške rašo A. Veryga.

ELTA primena, kad „valstiečiai“ piktinasi esą I. Šimonytė ignoruoja partijos paskelbtos „šešėlinės Vyriausybės“ korespondenciją.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbaukis po to, kai, pasak jo, Vyriausybė neatsakė į 11 iš 12 jai šešėlinės Vyriausybės balandžio–rugpjūčio mėnesiais išsiųstų raštų, kreipėsi į Seimo kontrolierius.

„Situacija yra daugiau nei netoleruotina – kaip šešėlinė Vyriausybė neprašėme jokių išskirtinių teisių, tiesiog taip, kaip ir visi Lietuvos piliečiai, turime teisę kreiptis su prašymais į valdžią. Šia teise ir pasinaudojome“, – teigė R. Karbauskis.

Kreipimesi prašoma ištirti biurokratizmo atvejus, kai Vyriausybės kanceliarija bei ministerijos jų kompetencijų ribose nuo balandžio mėn. iki rugpjūčio mėn. neužtikrino šešėlinės Vyriausybės pateiktų raštų su prašymų nagrinėjimo bei į juos iki šiol neatsakė.

Kiek anksčiau I. Šimonytė teigė, kad „valstiečiai“ savo sukurtam dariniui reikalauja išskirtinių teisių, tačiau, pasak jos, šis šešėlinio Ministrų Kabineto formatas neatitinka nei Konstitucijos, nei Seimo Statuto. Todėl premjerė tvirtina LVŽS šešėlinei vyriausybei išskirtinės reikšmės ir toliau neteiksianti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI