Lietuvoje

2016.10.07 09:46

Rukloje gali pritrūkti vietos pabėgėliams

BNS2016.10.07 09:46

Lietuvai paspartinus pabėgėlių priėmimą pagal Europos Sąjungos (ES) programą, Ruklos pabėgėlių priėmimo centre gali imti trūkti vietų apgyvendinti visus atvykėlius.

Šiuo metu Ruklos pabėgėlių priėmimo centre gyvena apie 120 žmonių. Spalį į Lietuvą atvyks dar 70 pabėgėlių.

Centras ketina netrukus išleisti 30 pabėgėlių integruotis į savivaldybes, jame taip pat planuojama atlaisvinti patalpas, kurios buvo numatytos skirti prekybos su žmonėmis aukoms.

„Sudėtinga. Būsime pilnai užpildyti“, – BNS sakė Ruklos pabėgėlių priėmimo centro direktorius Robertas Mikulėnas.

Statyti naujų pastatų Vyriausybė neketina.

„Į papildomus pastatus, priestatus tikrai neinvestuosime, kad paskui jie nestovėtų tušti. Dėl pabėgėlių priėmimo mes stengsimės išnaudoti tuos pajėgus, kuriuos turime, jų neplečiant“, – BNS sakė socialinės apsaugos ir darbo viceministras Algirdas Šešelgis,.

Jis teigė, kad šiuo metu su Vidaus reikalų ministerija tariamasi kritiniu atveju pabėgėlius apgyvendinti pasieniečiams priklausančiame Užsieniečių registracijos centro bendrabutyje Pabradėje, kur yra apie 40 vietų.

Šiuo metu Lietuva pagal ES programą yra priėmusi 124 pabėgėlius, daugiausia iš karo apimtos Sirijos.

Per dvejus metus ES iš viso susitarė paskirstyti 160 tūkst. pabėgėlių iš Italijos ir Graikijos, Lietuva įsipareigojo priimti 1105 žmones. Tačiau dabartiniai tempai rodo, kad nei Lietuvai, nei daugeliui kitų šalių numatytų skaičių pasiekti tikriausiai nepavyks.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.