Lietuvoje

2021.09.28 12:46

Seimas svarstys siūlymą įteisinti Lietuvos kariuomenės veterano statusą

BNS2021.09.28 12:46

Seimas svarstys siūlymą įteisinti Lietuvos kariuomenės veterano statusą. Už tokias Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas antradienį po pateikimo balsavo 111 Seimo narių, susilaikė šeši parlamentarai.

Toliau projektą svarstys Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas, į plenarinių posėdžių salę jis turėtų grįžti lapkričio pradžioje.

Lietuvos kariuomenės veteranu būtų laikomas profesinės tarnybos karys, karys savanoris ar kitas savanoriškos nenuolatinės karo tarnybos karys, ištarnavęs ne mažiau kaip 20 metų arba nepertraukiamai ne mažiau kaip 30 dienų dalyvavęs tarptautinėse operacijose ar specialiosiose misijose.

Šį statusą gautų ir kariai, buvę priversti palikti tarnybą dėl sveikatos sutrikimo, susijusio su pareigų vykdymu, taip pat – asmenys, nuo 1991 metų sausio 11 dienos iki 1993 metų rugpjūčio 31 dienos tarnavę krašto apsaugos sistemoje.

Vienas pataisų iniciatorių konservatorius Arvydas Pocius sako, kad įteisinus veterano statusą Krašto apsaugos ministerija parengtų pataisas, kaip pasirūpinti šių žmonių socialinėmis garantijomis.

Be to, pažymi iniciatoriai, šio statuso suteikimas parodytų pagarbą Lietuvos valstybės gynėjui ir suteiktų Lietuvos kariams galimybę dalyvauti NATO šalių karių veteranų organizacijose ir jų renginiuose.

Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo pataisas registravo grupė parlamentarų iš skirtingų valdančiųjų ir opozicinių frakcijų, didžioji dalis – konservatoriai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo
COVID-19 TRUMPAI