Lietuvoje

2021.09.28 12:13

Kaklaraištis, kostiumas ir solidus įvaizdis: vaizdo kameros užfiksavo, kaip darbuojasi užkietėjęs suaukotų pinigų vagis

LRT.lt2021.09.28 12:13

Vilniaus apskr. vyriausiojo policijos komisariato Vilniaus miesto penktajame policijos komisariate atliktame ir teismui perduotame ikiteisminiame tyrime dėl vagysčių iš bažnyčių aukų dėžučių padėtas galutinis taškas.

Utenos apylinkės teismas priėmė baudžiamąjį įsakymą ir 29-erių metų amžiaus vyrui paskyrė auklėjamojo poveikio priemonę – nemokamus auklėjamojo pobūdžio darbus, jis privalės neatlygintinai išdirbti 100 val.

Vilniaus miesto penktojo policijos komisariato tyrėjai nustatė, kad 2021 m. kovo 24 d. sostinės Švento Juozapo bažnyčioje, Tolminkiemio g., Panevėžio rajono gyventojas, pasinaudojęs savadarbiu įrankiu, iš aukų dėžučių pagrobė pinigus.

Balandžio 21 d. tas pats vyras pagrobė parapijiečių suaukotas aukas ir iš Utenos Kristaus žengimo į dangų bažnyčios, Vytauto al.

Po trijų dienų, balandžio 24 d., apie 15.15 val., jis vėl sugrįžo į sostinę – tik šįkart iš Švento Juozapo bažnyčios pavogti pinigų nepavyko, nes buvo sulaikytas bažnyčios kunigų.

Ikiteisminio tyrimo metu policijos pareigūnai surinko nemažai įkalčių, įrodančių jo nusikalstamą veiklą. Išimtose įtariamojo skaitmeninėse laikmenose buvo užfiksuoti pavogti pinigai. Tyrimo metu paaiškėjo, kad šis vyras nuo 2021 m. pradžios važinėjo po įvairius Lietuvos miestus ir lankėsi bažnyčiose – apžiūrėdavo aukojamų pinigų buvimo vietas, pasirinkdavo palankiausią bažnyčią vagystei daryti, o vėliau dar kartą atvykdavo vogti. Nors savadarbiu įrankiu išlaužus aukų dėžutes, pinigai, juos betraukiant, dažnai būdavo suplėšomi, vienos vagystės grobis siekė net 790 eurų.

2019 m. gruodžio mėn. Vilniaus apylinkės teismas šį vyrą pripažino kaltu dėl pasikėsinimo iš Santaros klinikų koplyčios pavogti paaukotus pinigus. Be to, jis 2014 m., 2018 m. ir 2019 m. buvo teistas Didžiojoje Britanijoje ir Austrijoje už tokias pat vagystes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI