Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.06 21:18

Rinkimų karštligė: Vilniuje pratęstas išankstinis balsavimas

BNS 2016.10.06 21:18

Ketvirtadienį Seimo rinkimuose balsuojant iš anksto Vilniaus miesto savivaldybėje nepavyko laiku baigti balsavimo, jį nutarta pratęsti, kol savo valią pareikš visi atėjusieji.

Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininko (VRK) pavaduotojos Lauros Matjošaitytės duomenimis, per dvi balsavimo iš anksto dienas sulaukta daugiau kaip 70 tūkst. rinkėjų. Prieš ketverius metus per tą patį laiką balsavo 50 tūkst. rinkėjų.

Pagal įstatymą, balsavimo apylinkės turėjo būti uždarytos 20 valandą. Tačiau tuo metu sostinės savivaldybėje, kur vyko išankstinis balsavimas, norintieji balsuoti netilpo net į pastatą. Iki šimto rinkėjų krapnojant lietui stovėjo eilėje lauke. Maždaug dar tiek pat žmonių eilės balsuoti laukė viduje.

„Turime užrakinti duris, bet negalime“, – BNS sakė Vilniaus miesto savivaldybėje organizuojančios Senamiesčio apygardos rinkimų komisijos pirmininkė Eugenija Ibianskienė.

Ji teigė, kad ir trečiadienį rinkimų komisijos buvo priverstos dirbti iki 23 valandos, kad suteiktų galimybę balsuoti visiems atėjusiesiems.

E. Ibianskienės teigimu, ketvirtadienio vakarą žmonių yra daugiau nei trečiadienį, todėl ji svarstė, kad rinkimų komisijos dirbs iki vidurnakčio.

„Dirbsime iki paskutinio rinkėjo, kol visi sueis“, – sakė ji.

Pratęsti darbą teko ir Kauno miesto savivaldybėje dirbančioms rinkimų komisijoms. Pasak Centro-Žaliakalnio apygardos komisijos pirmininkės Jūratės Buškevičienės, kauniečiams lauke stovėti nereikėjo, visi atvykusieji balsuoti buvo įleisti į vidų, o 20 val. savivaldybės durys užrakintos.

„Dar salėje yra rinkėjų, priimsime visus“, – BNS sakė J. Buškevičienė.

Ji teigė, kad šiemet, palyginti su praėjusiais Seimo rinkimais, žmonių aktyvumas gerokai didesnis.

„Vakare net trečią balsadėžę turėjome atsivežti“, – teigė komisijos vadovė.

Pasak L. Matjošaitytės, šiemet itin aktyvus jaunimas.

„Kiek teko bendrauti su savivaldybėmis, ateina daug balsuoti jaunimo. Smagu, kad jie pilietiški“, – teigė VRK narė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi