Lietuvoje

2021.09.28 10:14

Šimonytė: karantino įvesti neplanuojame, apsieisime su ekstremaliąja padėtimi

atnaujinta 11.33
Gytis Pankūnas, LRT.lt, Milena Andrukaitytė, BNS2021.09.28 10:14

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė tikina, kad Vyriausybė, blogėjant koronaviruso situacijai šalyje, karantino įvesti nežada. Anot jos, panašu, kad užteks ekstremaliosios padėties režimo.

Apie tai premjerė pranešė antradienį žurnalistams Seime.

„Iš paskutinių teisininkų išvadų panašu, kad apsieisime su ekstremaliąja padėtimi“, – aiškino premjerė.

I. Šimonytės teigimu, tai nereiškia, kad Vyriausybė apsigalvojo dėl karantino įvedimo. Tai, pasak jos, reiškia, kad užteks ekstremaliosios situacijos reglamentavimo pakeitimų, neįvedant karantino ir kartu siekiant numatyti, kad kaukių dėvėjimas būtų privalomas uždarose patalpose.

„Vyriausybė nei galvojo, nei apsigalvojo. Buvo pagrindinis klausimas, ar atsakomybė ekstremalios situacijos atveju tenka tam už reikalavimų nesilaikymą, kam turėtų tekti, tai yra ne paslaugų teikėjui, ne pardavėjui, ne įstaigai, ne kažkokiam organizatoriui, o žmogui, kuris nesilaiko reikalavimų, tai teisininkai patikino, kad taip, taip būtų, net ir nesant karantino režimo. Vadinasi, ekstremaliosios situacijos reglamentavime bus tie pakeitimai padaryti ir bus praplėstas reikalavimas dėl kaukių dėvėjimo uždarose patalpose“, – dėstė ministrė pirmininkė.

Anot jos, šis klausimas greičiausiai bus svarstomas Vyriausybės posėdyje trečiadienį.

Ji kartojo, kad ministrų kabinetas nesiekė ir nesiekia įvesti karantino. Pasak I. Šimonytės, siekiant įvesti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose, tiesiog bus siekiama nustatyti, kad atsakomybę dėl kaukių dėvėjimo prisiimtų fiziniai asmenys, o ne paslaugų teikėjai ir prekių pardavėjai, į kurių patalpas ateina asmenys.

I. Šimonytė tikino, kad jokių pokyčių dėl renginių uždarose patalpose ministrų kabinetas nežada.

LRT.lt primena, kad praėjusią savaitę premjerė I. Šimonytė užsiminė, jog dėl blogėjančios koronaviruso situacijos šalyje gali tekti vėl įvesti karantiną, siekiant numatyti privalomą kaukių dėvėjimą uždarose patalpose.

Premjerė: stabdant neteisėtus migrantus bus siekiama daugiau ES paramos

Premjerė Ingrida Šimonytė sako, kad Lietuva sieks gauti daugiau Europos Sąjungos (ES) finansinės paramos su neteisėta migracija tiesiogiai susiduriančioms šalims.

Premjerė pažymi, kad antrinė migracija, kai išorinę ES sieną kirtę migrantai keliauja toliau į Vakarų Europą, yra ne mažesnis iššūkis nei pirminė, su kuria tvarkytis tenka Bendrijos pakraštyje esančioms valstybėms.

„Tą klausimą mes kėlėm ir kelsim, kad tos valstybės narės, kurios turi objektyvią realybę būti pakraštyje Europos Sąjungos, visai nesvarbu, rytiniame ar pietiniame, per kurį ta nelegali migracija vyksta, turėtų sulaukti ir daugiau bendro solidarumo ir ES dėmesio priemonėms, kurios reikalingos sienoms apsaugoti“, – antradienį žurnalistams Seime sakė premjerė.

Ji teigė, kad „klausimas ar dėl fizinio barjero, ar dėl kitų sienos priežiūros priemonių solidaresnio finansavimo bus keliamas artimiausiu metu“.

Vyriausybės vadovė pažymėjo, kad „pirminė migracija yra labai didelis iššūkis tai valstybei, kur žmonės kerta sieną, bet ne mažesnis iššūkis yra ir antrinė migracija, kai žmonės bando ar bėgti, ar kažkokiais kitais būdais atsidurti kitose ES valstybėse nei tose, į kurias pirma atvyko“.

Komentuodama siūlymus keisti Bendrijos migracijos politiką ji teigė, kad būtina pačiu pirminiu etapu atskirti pabėgėlius nuo ekonominių migrantų.

„Dabartinę migracijos politiką turbūt galima apibūdinti taip, kad ji leidžia suplakti į vieną krūvą labai skirtingus dalykus, tai yra žmones, kurie išties ieško politinio prieglobsčio ar bėga nuo kažkokios stichinės nelaimės, objektyvios situacijos, ar žmonių, kuriems tiesiog atrodo, kad kitose šalyse yra žolė žalesnė ar dangus mėlynesnis“, – kalbėjo premjerė.

Lietuvos ir Lenkijos vyriausybės prieš porą savaičių bendro posėdžio Varšuvoje paragino ES peržiūrėti migracijos politiką, sudarant galimybę Bendrijos narėms tinkamai ir laiku reaguoti į hibridines grėsmes.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt