Lietuvoje

2021.09.27 23:03

Įžūlių vilkų išpuoliai Kėdainių rajone – nukentėjo net jojimo klubas

Jūratė Anilionytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.27 23:03

Kėdainių rajone, Dotnuvos seniūnijos gyvulių augintojai šįmet kenčia nuo vilkų išpuolių, nuostolius skaičiuoja ir jojimo klubas. Žmonės sako vilką matę ir dieną, pačiame Akademijos miestelyje.

Avių augintojos Rūtos Lukoševičiūtės ūkis – keli kilometrai nuo Dotnuvos centro. Vilkai papjovė 20 stipriausių avių. Dar keturios nugaišo vėliau.

Kėdainių rajone gyvulių augintojai kenčia nuo vilkų – nuostolius skaičiuoja net jojimo klubas

„Žiūriu, viena guli, antra guli, tai iš karto ir supratau, kad ne šiaip sau čia guli“, – pasakoja moteris.

Avių augintoja sako, dabar vakarais avis turi suginti į vidų, tačiau ir čia joms esą nesaugu – ūkininkę stebina vilkų įžūlumas.

„Jiems pasikasti po tvora ar pro tvarto duris, tai nėra problemos. Vieną kartą šviečiau prožektoriumi į akis, jie čia, pievutėje makalinėjasi, daro ką jiem reikia, šmirinėja ir nebijo“, – nurodo R. Lukoševičiūtė.

Vilkai puola ir jojimo klubą Akademijoje, netoli Dotnuvos. Žirgas Nefritas galėjo būti perspektyvus, sako klubo vadovė.

„Kaulai yra sutrupinti – visa koja, visi sąnariai yra sutrupinti“, – rodo jojimo klubo „Ulonas“ vadovė Rasutė Mažeikienė.

Pasak jos, veterinarijos specialistų nuomone, du netoli klubo besiganiusius žirgus vidury dienos greičiausiai užvijo vilkai. Žirgai lėkdami trenkėsi į obelis, vieną teko užmigdyti iš karto.

„Pilionių kaimas yra netoli, ten prie tvenkinio irgi minėjo, kad sakė matė vilkę. Po to Šlapaberžėje žmonės sakė, kad 6 ar 8 šeimos gyvena Šlapeberžės miškuose. Tik vilkai galėjo šitaip užginti, kad žirgas bėgtų iki užsimušimo“, – įsitikinusi jojimo klubo „Ulonas“ vadovė.

Dotnuvos seniūnas sako, Kėdainių rajone vilkų šeimų vis daugėja, jis girdėjęs ir apie Akademijos miestelyje gyventojų matytą vilką.

„Sakė, kad matė, o žinote, jei tamsesniu paros metu. Aišku, galima sumaišyti su vilkšuniu. Jeigu tai yra iš tikrųjų, tai bėda“, – pabrėžia Dotnuvos seniūnas Modestas Tvaravičius.

„Girdėjau, kad avis sudraskė ten toliau prie Dotnuvos, bet nemačiau“, – teigia LRT TELEVIZIJOS kalbinta moteris.

Žemės ūkio ministerija kasmet vis daugiau kompensacijų ūkininkams išmoka už vilkų padarytą žalą.

„Iki 6 mėnesio 24 dienos turėjome nuostolių už 34 tūkstančius eurų, o šiai dienai jau turime nuostolių už 100 tūkstančių eurų. Tai per tris mėnesius vilkai padarė 60 tūkstančių eurų žalos naminiams gyvūnams ir ūkininkams. Tai manome, kad šįmet žala bus tikrai didesnė nei pernai ir užpernai“, – sako žemės ūkio ministro patarėjas Daivaras Rybakovas.

Vilkų medžioklė prasidės spalio 15-ąją, per ankstesnį sezoną leista sumedžioti 175 vilkus. Aplinkos ministerijos atstovai sako, kad šio sezono limitas kol kas nepatvirtintas.

Pasak Gamtos apsaugos asociacijos „Baltijos vilkas“ tarybos pirmininko Andriaus Laurinavičiaus, ne didinamos sumedžiojamų vilkų kvotos mažins jų padaromą žalą, o didesnės investicijos į apsaugą nuo vilkų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt