Lietuvoje

2021.09.28 18:31

Vakcinacijos komandos nariai apie antivakserių išpuolius ir grasinimus: plėštos nuo rankų pirštinės, raginta niokoti palapines

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.09.28 18:31

Uostamiesčio mobilioji vacinacijos komanda neseniai sulaukė prieš skiepus nusiteikusių asmenų išpuolio. Grupelė priešiškai nusiteikusių asmenų ne tik trikdė mobiliosios komandos darbą, bet ėmėsi ir fizinių veiksmų. Incidento metu iškviesti ir policijos pareigūnai. Vakcinacijos akcijų organizatoriai neslepia, jog tokie incidentai – ne naujiena.

Per Jūros šventę plito raginimas suniokoti skiepų palapinę. Todėl nuspręsta, jog vakcinacijos akcijų metu policija skirs didesnį dėmesį ten, kur vyks skiepijimo procesas.

Prieš vakcinas nusiteikusi grupelė užgauliojo skiepobuso darbuotojas, nuo rankų bandė nuplėšti pirštines

Skiepų priešininkai Klaipėdoje neseniai ėmėsi itin įžūlių veiksmų. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas praėjusios savaitės pabaigoje LRT RADIJUI papasakojo, jog su netoleruotinu elgesiu susidūrė uostamiesčio mobiliojo vakcinacijos komanda.

„Atvirai pasakius, ir pats buvau šokiruotas kai išgirdau tą informaciją. Ją dar pasitikslinau“, – pirmadienį LRT.lt sakė V. Grubliauskas.

Mero teigimu, vykstant vakcinacijos akcijai prie vieno uostamiesčio prekybos centrų, grupelė prieš skiepus nusiteikusių asmenų pradėjo užgaulioti mobiliosios skiepijimo komandos, kaltinti jog darbuotojai į žmonių organizmus leidžia nuodus, reikalauti parodyti, kur laikomos vakcinos, su vakcinacija susiję dokumentai ir pan.

„Buvo netgi ir tam tikro fizinio kontakto – griebimas už rankos ar bandymas nutraukti pirštines. Be abejo, tas trikdė moteris, kurios dirba tame autobuse ir dauguma yra vyresnio amžiaus. Kai kurios jų pradėjo verkti, nes buvo puolimas, skandavimas. Galų gale, baigėsi tuo, kad tie antivakseriai iškvietė policiją, nes neva čia vyksta žudymas“, – pasakojo V. Grubliauskas.

Atvykę policijos pareigūnai, pasak mero, situaciją suvaldė, nuramino iniciatorius ir darbas vyko toliau.

Žada stiprinti apsaugą

V. Grubliausko teigimu, su juo susisiekė Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato vadovybė, paprašė informacijos apie planuojamas panašias vakcinacijos akcijas ir patikino, jog policijos pareigūnai yra pasirengę reaguoti rimtai į panašius incidentus bei akcijų metų skirti papildomo dėmesio.

„Na gal policininkas nebudės nuolatos, bet tikrai bus patrulis, bus užtikrinamas saugumas, nes tokių dalykų toleruoti negalima“, – akcentavo Klaipėdos meras.

Tokie atvejai, kai išpuoliai yra organizuoti, dalyvauja keli asmenys yra veržiamasi į skiepijimo autobusą ir trukdoma dirbti, keliama įtampa, V. Grubliausko teigimu, nuteikia negatyviai.

„Bandau suprasti tuos žmones, kurie turi kitokią nuomonę ir bando ją išreikšti, bet tokiu būdu, tokioje vietoje, tokiomis priemonėmis, tai yra ne tik, kad virš visko, bet ir žemiau net ir paties žemiausio „plintuso“, – įvertino pašnekovas.

Incidentai – ne naujiena, per Jūros šventę socialiniuose tinkluose plito raginimas suniokoti skiepų palapinę

Skiepijimo akcijas organizuojančios Klaipėdos miesto poliklinikos vyriausioji gydytoja Loreta Venckienė, panašios provokacijos, bandymai trikdyti vakcinacijos procesą – skiepijimo komandoms nėra naujiena.

„Jų visą laiką po vieną ar du per visas mūsų išvykas būdavo, bet šįkart asmenų buvo daugiau ir labiau stengėsi pamaišyti. Žmonės, kurie dirba mobilioje komandoje, nelabai turi kada su jais diskutuoti, kreipti dėmesį į tai, ką jie daro. Paskutinis atvejis, kai buvo mums iškviesta policija, galbūt ir buvo dėl to, nes nelabai kas su jais ginčijosi. Gal jie negavo reikiamo adrenalino. Kadangi žmonių eilė buvo didelė, komandos nariai tiesiog neturėjo, kada kreiptis į juos dėmesio ir nutraukti darbus, kai tokia žmonių eilė laukia“, – dėstė L. Venckienė ir pridūrė, kad tokie išpuoliai kliudo sklandų skiepijimo procesą, atvykusiems skiepų kelia nerimą.

„Žmonės dirbdami savo darbą, atlikdami savo pareigas, turi išklausyti įžeidinėjimų įvairių, išgalvotų teorijų. Tai irgi gana nemalonu, kai nežinai, kuo tokia neprognozuojama situacija baigsis“, – pastebėjo poliklinikos vadovė.

L. Venckienė prisiminė, jog dar vasarą buvo organizuojamas ir dar vienas galimas išpuolis prieš vakcinuojančią komandą.

„Prisiminkime Jūros šventę. Tad mes vakcinavome šalia policijos palapinės ir buvome pilnai apsaugoti. Juolab, kad prieš Jūros šventę visuose socialiniuose tinkluose buvo paskelbtas kvietimas eiti ir sunaikinti palapinę. Atsirado tokių, kurie ir mėgino, bet sumaišė palapines ir buvo pasikesinta į Raudonojo kryžiaus palapinę“, – pasakojo pašnekovė.

Pasak Klaipėdos miesto policijos komisariato viršininko Albino Misevičiaus, šiuo metu nėra gauta oficialių pranešimų apie galimas provokacijas prieš skiepijimo komandą.

Tačiau neoficialių duomenų esama, tad siekdami užtikrinti skiepijimo ar testavimo punktuose dirbančių asmenų saugumą, policijos pareigūnai sustiprins patruliavimą prie testavimo punktų, taip pat susisieks su savivaldybės atstovais ir suderins kokių žingsnių reikėtų imtis užtikrinant sklandų ir saugų minėtų komandų darbą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt