Lietuvoje

2021.09.27 17:16

Meteorologo prognozė: vyraus nešalti orai, ketvirtadienis lietingas, o savaitgalis primins bobų vasarą

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.09.27 17:16

Šią savaitę išsilaikys gan šilti orai, LRT RADIJUI sako meteorologas Silvestras Dikčius. Tiesa, jau nuo rytojaus didės debesuotumas, kuris dangų temdys visomis šios savaitės dienomis, tačiau kritulių tikimybė ir toliau išliks labai maža. Dangus visoje Lietuvoje prakiurs ketvirtadienį, o savaitgalį grįš saulėti ir be lietaus orai.

Pasak meteorologo, vakarykščiai ir šiandienos orai savo pobūdžiu daug kam priminė bobų vasarą, tačiau, anot jo, žvelgiant į sinoptinę situaciją, ji dar tikrai nerodo bobų vasaros atėjimo. „Bobų vasarai norėtųsi bent jau 18-20 laipsnių šilumos, – sako S. Dikčius. – Tiek, kiek buvo paskutinėmis dienomis, tai tikrai dar nepriminė įprastinės bobų vasaros temperatūros. Įprastai žmonės bobų vasarą sieja su saulėtų orų sugrįžimu, bet dar neturėjome rimtesnių šalnų, nes bobų vasara įprastai grįžta po tokio rimtesnio atšalimo, kai labai jau nugeltonuoja lapai ir būna saulėta.“


Antradienį, pasak meteorologo, tik šiaurės rytiniame Lietuvos pakraštyje gali iškristi vienas kitas lašas lietaus iš tankesnių debesų, tačiau stipresnio lietaus neprognozuojama. Vėjas rytų, pietryčių, naktį 4–9 m/s, dieną 6–11 m/s. Žemiausia temperatūra naktį 3–8 laipsniai šilumos, dirvos paviršiuje vietomis šalnos 0–3 laipsniai šalčio. Aukščiausiai oro temperatūra dienos metu kils nuo 11 iki 15 laipsnių šilumos. Anot S. Dikčiaus, panašūs orai išsilaikys ir kitas kelias dienas. „Tačiau jau galime matyti, kad oro temperatūra nebus tokia aukšta, kokia buvo savaitgalį“, – priduria jis.

Trečiadienį lietaus tikimybė išliks mažai tikėtina, tačiau debesuotumas bus didelis, sako S. Dikčius. Vėjas ir toliau laikysis iš pietryčių: naktį 4–9 m/s, o dieną 7–12 m/s. „Vis tik saulė kartas nuo karto gali pasirodyti, tačiau tikrai nebus daug saulėtų valandų, – sako meteorologas. – Dėl minėto debesuotumo trečiadienio naktis bus šiltesnė – nuo 5 iki 10 laipsnių šilumos. O dieną šils nuo 11 iki 16 laipsnių šilumos.“

Ketvirtadienio dieną jau daug kur palis. Vėjas naktį pietryčių, dieną pietinių krypčių, 7–15 m/s. Temperatūra naktį 4–9, Kuršių nerijoje iki 11, o dieną 11–16 laipsnių šilumos. „Ketvirtadienio dieną Lietuvą turėtų pasiekti drėgmės zona. Tiesa, rytinių rajonų ji dar nespės aprėpti. Artėjant žemo slėgio sūkuriui stiprės vėjas, kuris pajūryje sieks iki 15 m/s greitį. Oro temperatūra išliks ta pati, kaip ir trečiadienį“, – prognozuoja S. Dikčius.

Spalio 1-os, penktadienio, naktį praslinks lietūs jau ir per rytinę šalies dalį, tikina meteorologas. Anot jo, panašu, kad drėgmės sugrįžimas bus trumpalaikis. „Tas lietus tiesiog nuplaus žemę, sudrėkins ją ir pasitrauks – savaitgalis jau bus sausas, – geromis žiniomis dalinasi pašnekovas. – Na o penktadienio diena bus visai nebloga. Dieną dar kai kur trumpai palynos, tačiau laikysis ta pati panaši oro temperatūra – apie 12-16 laipsnių šilumos. Vėjas pietų, pietvakarių, dieną pereinantis į pietryčių, 5–10 m/s.“

Šeštadienis prognozuojamas be lietaus. Vėjas pietryčių, naktį 5–10 m/s, dieną 8–13 m/s. Oro temperatūra naktį laikysis nuo 5 iki 10, o dieną termometro stulpelis kils drąsiau – nuo 14 iki 18 laipsnių šilumos.

Meteorologas visą savaitgalį pranašauja saulėtą ir be lietaus. „Oro temperatūra nepasieks 20 laipsnių ribos, situacija bus panaši į bobų vasaros, tačiau tai nebus ta tikra bobų vasara. Kol kas šilto ir ramaus orų sugrįžimo dar nematyti“, – sako meteorologas S. Dikčius.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų rubrikoje.

Išsamios orų prognozės su S. Dikčiumi klausykitės radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt