Lietuvoje

2021.09.27 14:13

COVID-19 į namus išginė visus Akmenės gimnazijos mokinius, virusas išplito ir miesto įmonėse

Aida Murauskaitė, LRT.lt2021.09.27 14:13

Akmenės rajono Akmenės gimnazija jau savaitę užvėrusi duris – pamokos vyksta nuotoliniu būdu. Kaip LRT.lt sakė rajono meras Vitalijus Mitrofanovas, tokiu režimu gimnazija dirbs dar savaitę. Per tą laiką mokyklos patalpos bus išdezinfekuotos. Rajono vadovas sakė, kad užkratas išplito ir plačiau po miestą.

„Daugiau nei pusė klasių turėjo eiti į izoliaciją. Tai protrūkis vienoje įstaigoje, o kurioje vietoje – ar valgykloje, ar sporto salėje, ar drabužinėje, nežinia“, – kalbėjo V. Mitrofanovas.

Savivaldybė nutarė, kad šiuo atveju, kai tiek klasių paveikė infekcija, geriau visai mokyklai pereiti į nuotolinį mokymą.

Anot mero, priimant tokį sprendimą, buvo aišku, kad susirgo per 20 mokinių, yra susirgusių ir pedagogų. Dalis jau pasveiko.

„Per pirmąjį karantiną mes, merai, bandėme varžytis, kurie kietesni ir protingesni, tikėdamiesi, kad gal kad padengs išlaidas ir kokios nors firmos geriau gyventi pradės, daugiabučius dezinfekavome, kai nebuvo jokio reikalo, kai kas ir gatves plovė dezinfekciniais skysčiais, turbūt prisižiūrėję televizoriaus, kaip lėktuvai dezinfekuojami. Ir niekas nieko nesakė.

Dabar man aiškina, kad tai perdėta priemonė. Bet vaikų sveikata yra svarbiau. Yra židinys. Iš 20 klasių daugiau nei pusė privalėjo eiti į nuotolį“, – apie numatytą dezinfekciją mokykloje kalbėjo meras.

Akmenės rajone pasiskiepijo per 80 proc. gyventojų. Mokytojų pasiskiepijimo rodiklis yra aukštesnis – apie 95 proc.

„Moksleivių tai labai mažai pasiskiepijo“, – sakė meras.

Jis pabrėžė, kad šiuo metu siaučia ir peršalimo ligos. Paties mero vaiko klasėje iš 19 vaikų į pamokas eina vos aštuoni, kiti peršalę gydosi namie.

„Iš 19 vaikų tik šeši testuojasi. Niekaip nesuprantu tėvų. Ar mes norime būti atsakingi ir padėti vieni kitiems, ar būti stručio pozos? Tėvai labai nenori testuoti vaikų, taip yra visoje Lietuvoje“, – kalbėjo meras.

Jis pabrėžė, kad testavimas itin svarbus esamoje situacijoje.

Anot V. Mitrofanovo, šis COVID-19 protrūkis yra didžiausias iki šiol Akmenėje. Užkratas išplito ir kitose įstaigose, įmonėse.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt