Lietuvoje

2016.10.06 11:47

Dėl gaisro Radviliškyje į medikus kreipėsi du blogai pasijutę žmonės

BNS2016.10.06 11:47

Į medikus iki ketvirtadienio ryto kreipėsi du žmonės, sunegalavę nuo gaisro Radviliškyje dūmų.

Viena moteris į medikus kreipėsi trečiadienį po pietų, ji buvo paguldyta į ligoninę stebėjimui, bet po keturių valandų pasijuto geriau ir buvo išleista namo. Pas vieną penkiolikmetį paauglį greitosios pagalvos medikai vyko ketvirtadienį ryte – vaikinas skundėsi, kad blogai jaučiasi. Medikai jį apsižiūrėjo, tačiau neišsivežė – galbūt dūmais apsinuodijęs vaikinas į ligoninę žadėjo atvykti savarankiškai vėliau ketvirtadienį, BNS pasakojo Nacionalinio visuomenės sveikatos centro prie Sveikatos apsaugos ministerijos Šiaulių departamento Radviliškio skyriaus vedėja Loreta Stirblienė.

Radviliškyje medienos granulių gamybos įmonėje trečiadienį kilusio gaisro liepsnos jau numalšintos, tačiau didžiulė pjuvenų krūva vis dar smilksta ir gyventojai raginami toliau saugotis dūmų.

„Dūmų šleifas yra koncentruotoje juostoje, joje dirba policijos pareigūnai, kurie stebi, kur ji sukasi, ir informuoja gyventojus, kad apsisaugotų. Svarbiausia yra saugoti kvėpavimo takus ir akis“, – sakė ji.

Tyrimams paimti dūmų mėginiai, jų rezultatų kol kas nėra, BNS teigė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Radviliškio rajono agentūros vedėjas Mingaila Saulevičius.

„Tai yra medienos degimo dūmai, kurie gali sukelti žmonių negalavimus esant didelei jų koncentracijai“, – teigė jis.

Manoma, kad medienos pjuvenų dūmai nėra toksiški.

Radviliškio meras Antanas Čepononis BNS savo ruožtu pasakojo, kad gaisro likvidavimas dar gali trukti kelias dienas.

„Ką tik baigėme ekstremalių situacijų komisijos posėdį, konstatavome, kad vyksta viskas saugiai, ramiai. Atvira ugnis yra likviduota, tačiau dūmingumas yra išlikęs ir dar išliks ilgai, nežinau, kiek užtruks padarinių šalinimas, bet tai ne vienos ir ne dviejų dienų darbas“, – sakė meras.

Anot jo, ekstremali situacija mieste kol kas neatšaukiama.

„Jeigu pasisuktų vėjo kryptis, gali reikėti imtis kitų evakavimo darbų, todėl lieka ekstremali situacija neatšaukta. Kol kas mums dūmai nepapuola į miesto centrą, jie eina tarpu link šiaurinės miesto pusės“, – pasakojo meras.

Pasak A. Čepononio, keturios arčiausiai gaisro gyvenančios šeimos šiuo metu glaudžiasi pas gimines, galimybe apsistoti mokykloje miesto gyventojai nesinaudojo.

Gesinimo darbus vykdo ugniagesiai, kariai, Viešojo saugumo tarnybos pareigūnai, be to, paruošti „Lietuvos geležinkelių“ vandens rezervuarai.

„Papildomai atvažiuoja „Lietuvos geležinkelių“ gesinimo sąstatas su papildomais vandens rezervais, jeigu reikėtų, nors kol kas pakankamai visko turime“, – sakė meras.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.