Lietuvoje

2016.10.06 11:35

Teismas skyrė baudą į Sausio 13-osios bylos posėdį neatvykusiam rinkimuose dalyvaujančiam advokatui

BNS 2016.10.06 11:35

Vilniaus apygardos teismas ketvirtadienį skyrė 306 eurų baudą Sausio 13-osios byloje dalyvaujančiam advokatui Nikolajui Voinovui. Pastarasis kandidatuoja Seimo rinkimuose kaip Antikorupcinės Naglio Puteikio ir Kristupo Krivicko koalicijos kandidatas.

Advokatas N. Voinovas trečiadienį po pietų neatvyko į teismo posėdį.

Šalčininkų rajone biurą turintis advokatas pagal susitarimą gina vieną kaltinamųjų Sausio 13-osios byloje, Karaliaučiuje gyvenantį lietuvį Albertą Galinaitį. Kaltinamasis teismo posėdžiuose nedalyvauja, tačiau, pasak gynėjo, svarsto galimybę atvykti į teismą.

Rugsėjo mėnesį A. Galinaitis susitiko su Lietuvoje praktikuojančiu advokatu N. Voinovu. Kaip BNS yra pasakojęs advokatas, jie pasirašė susitarimą dėl teisinių paslaugų.

„Jis buvo kariškis, buvo tankų vadu. Kaltinimai pareikšti kaip ir visiems – dėl nusikaltimų žmoniškumui“, – BNS apie ginamąjį sakė advokatas N. Voinovas. A. Galinaitis savo kaltės nepripažįsta, jis sako tik vykdęs įsakymą.

Pirmadienį advokatas N. Voinovas pirmą kartą dalyvavo teismo posėdyje, kuriame atstovavo A. Galinaičiui. Jis pateikė atstovavimo klientui dokumentus bei paprašė leido susipažinti su byla.

Vilniaus apygardos teismas pirmadienį po keturių mėnesių pertraukos atnaujino Sausio 13-osios bylos nagrinėjimą. Bylos posėdžiai neretai vėluoja dėl advokatų vėlavimų – iš Panevėžio ir kitų vietovių vykstantys gynėjai sako negalintys laiku atvykti, nes Vilniuje patenka į didžiules transporto spūstis.

Byloje dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui teisiama per 60 kaltinamųjų, dauguma iš jų teisiami už akių, nes slapstosi Rusijoje arba Baltarusijoje. Teismo posėdžiuose dalyvauja tik du kaltinamieji – J. Melis ir Genadijus Ivanovas.

Ši byla savo apimtimi ir kaltinamųjų skaičiumi yra viena didžiausių baudžiamųjų bylų nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Nukentėjusiųjų šioje byloje – beveik 500, liudytojų – apie 1 tūkstantis. Bylą sudaro 709 tomai, iš jų vien kaltinamasis aktas – 13 tomų.

1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų Sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.