Lietuvoje

2021.09.27 13:19

KAM bendrauja su dar dviem Afganistano piliečiais, kurie teigia padėję šalies kariuomenei: su šeimomis galėtų atvykti į Lietuvą

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.09.27 13:19

Krašto apsaugos ministerija (KAM) šiuo metu bendrauja su dar dviem Afganistano piliečiais, kurie teigia padėję šalies kariuomenei. Šią informaciją pirmasis pranešė portalas 15min.lt.

Anot krašto apsaugos viceministro Margirio Abukevičiaus, nors konkrečių susitarimų su afganistaniečiais dar nėra pasiekta, tačiau tikėtina, kad dvi šeimos galėtų atvykti į Lietuvą.

„Šiuo metu bendraujame su dviem afganistaniečių vertėjais. Vienas vertėjas su šeima yra vis dar Afganistane ir bandome išsiaiškinti, kokie yra jo artimiausi planai ir pagal tai matysime, kaip mes galime šeimai padėti atvykti į Lietuvą. O kitas vertėjas su šeima jau yra palikęs Afganistaną, bet dar tikriname tapatybę to konkretaus žmogaus.

Tikrai nebėra galimybių iš paties Afganistano tiesiogiai padėti išvykti, bet jei išvyksta šeima į trečiąją šalį, tuomet su kitomis institucijomis pažiūrėsime, koks greičiausias kelias jiems pasiekti Lietuvą“, – LRT RADIJUI sako krašto apsaugos viceministras.

Rugpjūčio pabaigoje į Lietuvą pargabenta daugiau nei 170-imt šalies kariams talkinusių afganistaniečių vertėjų su šeimos nariais, bėgančių nuo Afganistano kontrolę perėmusio Talibano. Jie laikinai apgyvendinti Raseinių rajono savivaldybėje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt