Lietuvoje

2021.09.27 12:10

Ministrė: pirmieji migrantai pirmadienį bus perkelti į Naujininkų rajoną Vilniuje

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.09.27 12:10

Socialinės apsaugos ir darbo ministrė sako, kad pirmadienį į laikinuosius nakvynės namus sostinės Naujininkų rajone bus perkelti pirmieji socialiai pažeidžiamoms grupėms priskiriami migrantai - vaikai, šeimos su kūdikiais, nėščios moterys, neįgalieji.

Ministrės Monikos Navickienės teigimu, per maždaug savaitę į Naujininkus turėtų būti perkelta iki 400 žmonių. Anot ministrės, užpildžius nakvynės namus, visos pažeidžiamos grupės jau turėtų būti perkeltos į ilgalaikio apgyvendinimo patalpas.

„VSAT yra mus užtikrinęs, kad iš palapinių visos pažeidžiamos grupės jau yra perkeltos, jos yra perkeltos į Ruklą, tačiau vis dar reikia perkelti žmones iš pastatų, kurie yra užkardose ar laikinojo apgyvendinimo vietose. Tai tas perkėlimas vyksta, šiandien bus perkeliami pirmieji migrantai į Naujininkus, kur per savaitgalį pasistengta tas patalpas paruošti maksimaliai gerai ir tie žmonės galės jau šiandien būti perkraustyti. Manome, kad užteks savaitės, dabar planas yra 300, bet gali tilpti iki 400 žmonių“, – sako Socialinės apsaugos ir darbo ministrė Monika Navickienė.

Pasieniečių duomenimis, praėjusią parą pareigūnai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti 24-iems migrantams. Du asmenys vakar dėl humanitarinių priežasčių buvo įleisti. Vienas migrantas, pasieniečių pastebėtas Druskininkų savivaldybėje, nugriuvo ant žemės tarsi netekęs sąmonės. Jis buvo nugabentas į ligoninę, tačiau paaiškėjus, kad yra sveikas ir medicininės pagalbos jam nereikia, žmogus į šalį neįleistas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt