Lietuvoje

2021.09.26 14:25

Premjerė tikina nekeičianti nuomonės dėl partnerystės: rėmiau, remiu ir remsiu

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.09.26 14:25

Ministrė pirmininkė Ingrida Šimonytė teigė nekeičianti nuomonės dėl tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimo Lietuvoje – premjerė ir toliau rems šią idėją. Vis dėlto, ji tikino, kad būtina rasti sutarimą dėl šios iniciatyvos parlamente.

Sekmadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos suvažiavime Laisvės partijos pirmininkė Aušrinė Armonaitė paragino koalicijos partnerius konservatorius nesipriešinti Partnerystės įstatymo priėmimui, nes jo reikia daliai žmonių, kad jie būtų laimingi.

„Partnerystės įstatymas Lietuvoje bus. Klausimas tik vienas, ar tai įvyks anksčiau ar vėliau. Padarykime viską, kad tai būtų anksčiau“, – teigė ji.

I. Šimonytė, paklausta apie partnerystės įteisinimą, teigė, kad tai nėra Vyriausybė programos vienas iš tikslų. Pasak jos, tai yra idėja, kurią neretai vis bando iškelti ne tik koalicijos partneriai, bet ir politikai, kurie „neturi jokios veiklos“.

„Suprantu, kad tai yra klausimas, kuris intriguoja, kurį norima visą laiką iškelti į darbotvarkę ir labai gaila, kad tai yra klausimas, kuris taip pat yra tapęs politikų, kurie neturi jokios veiklos darbotvarkės pagrindiniu darbotvarkės klausimu. Būtent todėl, mano nuomone, nuosaikiems politikams yra svarbu rasti sutarimą šiuo klausimu, jį priimti ir išspręsti. Todėl, kad kitaip mes tiesiog penime žmones, kurie neturi, daugiau ką politikoje pasakyti, kaip kovoti šventą karą nesvarbu prieš ką – tris raides asmenvardžiuose, prieš tos paties lyties asmenų partnerystę ar dar apie kažkokius kitus dalykus“, – žurnalistams kalbėjo premjerė.

Ji neslėpė palaikanti tos pačios lyties asmenų partnerystės įteisinimą.

„Mano asmeninę nuomonę visi puikiai žino – aš rėmiau šitą sprendimą, remiu ir remsiu. Bet ar jis sulauks reikiamo palaikymo Seime, kad būtų priimtas? Na, dirbsime ir matysime“, – dėstė I. Šimonytė.

LRT.lt primena, kad šiemet, Seimo pavasario sesijoje, parlamentas per pateikimo stadiją atmetė įstatymo projektą, kuriuo siūlyta įteisinti tos pačios lyties asmenų partnerystę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt