Lietuvoje

2021.09.26 13:42

Bendruomenės vadovė apie sprogimą Klaipėdoje: jį girdėjo net tolimesnės gatvės, žmonės šokiruoti

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.09.26 13:42

Sekmadienį apie 9 val. Klaipėdoje pranešta apie sprogimą bute. Bendrojo pagalbos centro žiniomis, žmonės nenukentėjo, tačiau, pasak „Paupių bendruomenė“ vadovės, įvykis sukrėtė vietos gyventojus.

Įtariama, kad sprogimą bute galėjo lemti dujų nuotėkis. Įvykio metu dužu du buto langai, apgadinti prie namo stovėję automobiliai.

Netikėtas incidentas nustebino ir sukrėtė Paupių bendruomenę, kur ir stovi namas, kuriame sekmadienio rytą nugriaudėjo sprogimas.

Asociacijos „Paupių bendruomenė“ vadovės Reginos Baguckienės žiniomis, per incidentą nukentėjo tik turtas.

„Ačiū Dievui, kad nėra nukentėjusių, nėra aukų ir sužeistų. Bent šioje vietoje galime pasidžiaugti“, – portalui LRT.lt sakė bendruomenės vadovė.

Pati R. Baguckienė sekmadienio rytą buvo išvykusi, tad gyvai su žmonėmis pabendrauti dar nespėjo, tačiau tą ketina padaryti dar sekmadienį, kai tik galės. Pašnekovei pavyko susisiekti su namo, kurio pirmame aukšte nugriaudėjo sprogimas, antro aukšto gyventojais.

„Gyventojai yra šoke. Tai vyko anksti ryte, kai gyventojai dar sekmadienį ilsėjosi ir galbūt net ne visi ir buvo pabudę. Sprogimas buvo galingas ir jį girdėjo net tolimesnės gatvės, nes gyventojai skambino ir teiravosi, kas atsitiko“, – pasakojo bendruomenės vadovė.

Per sprogimą labiausiai nukentėjo viena namo pusė. Neatmetama, kad artimiausiomis dienomis čia negalės grįžti labiausiai nukentėjusių butų gyventojai.

Pastebima, kad spręsti sprogimo apgadinto namo bėdas gali būti nelengva, mat namas pripažintas, kaip turintis vertingųjų savybių.

„Šis namas yra kultūros paveldas. Jis brangus ne tik pinigine prasme, bet ir kaip paveldas. Tai yra istorija. Bus daug klausimų. Viską turės įvertinti paveldosaugininkai“, – pastebėjo bendruomenės pirmininkė.

„Paupių bendruomenė“ nelieka abejinga kaimynų nelaimei, tad netrukus po incidento bendruomenės vadovė sulaukė norinčiųjų padėti į bėdą patekusiems žmonėms skambučių.

Kol kas R. Baguckienei dar nepavyko susisiekti su buto, kuriame kilo sprogimas, gyventojais ir paklausti, kokios pagalbos šiuo metu jiems reikia labiausiai, tačiau neabejojama, kad bendruomenė savo narių nepaliks bėdoje.

„Su žmonėmis, kurie labiausiai nukentėjo, susisiekti nepavyko. Susisiekiau su antro aukšto gyventojais, tačiau tai yra toks momentas, kai niekas nedaugžodžiauja ir buvo pats darbymetis bent kiek suvaldant situaciją. Ieškosime galimybių padėti šiems žmonėms. Jeigu kažkas negalės grįžti namo, taip pat bandysime spręsti šią problemą, ieškoti sprendimų. Dabar žmonėms svarbus ir materialinis, ir moralinis palaikymas. Bandysime ieškoti galimybių, kad kuo mažiau streso jiems būtų“, – LRT.lt sakė bendruomenės vadovė.

Pastebima, kad mielai bus priimta ne tik bendruomenės narių pagalba į nelaimę patekusiems žmonėms – visi norintys padėti gali kreiptis į asociaciją „Paupių bendruomenė“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt