Lietuvoje

2021.09.26 11:17

Čmilytė-Nielsen nesutinka su Skvernelio raginimu „perkrauti“ Vyriausybę“: valdžia dirba išskirtinai sudėtingomis sąlygomis

Benas Brunalas, ELTA2021.09.26 11:17

Seimo frakcijos „Vardan Lietuvos“ seniūnui Sauliui Skverneliui pareiškus, kad būtina kuo greičiau „perkrauti“ Vyriausybę, atleidžiant dalį ministrų, parlamento vadovė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia tokio poreikio nematanti.

„Aš manau, kad ši valdančioji dauguma, tiek ir Vyriausybė dirba išskirtinai sudėtingomis sąlygomis: yra ir pandemija, ir hibridinės atakos, ir daugelis tokių iššūkių, su kuriais prieš tai dirbusios daugumos ir Vyriausybės nebuvo susidūrusios. Todėl aš vertinu darbą gerai ir manau, kad nemažai politinių oponentų pripažįsta, kad tvarkomasi gerai“, – sekmadienį Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) suvažiavime žurnalistams sakė V. Čmilytė-Nielsen.

S. Skvernelio manymu, epidemiologinei situacijai blogėjant, nebeliko kito kelio, kaip tik „perkrauti“ Vyriausybę, atleidžiant dalį ministrų. Tai, jo teigimu, ne tik gali sukurti naują postūmį Vyriausybės sprendimams, bet ir atkurti visuomenės pasitikėjimą valdžia – ypač tarp žmonių, kurie užsispyrė ir nesiskiepija iš principo.

„Aš manau, kad problemos sprendimas būtų, jei pavyktų sutarti dėl atskirų ministrų (atstatydinimo – ELTA). Tai būtų labai svarbus sprendimas, nes krizes reikia spręsti. Dabar matome, kad jos nepavyksta išspręsti, matome, kas darosi su pandemija. Ji nėra suvaldyta, nėra sprendžiama. Mes milžinišku greičiu artėjame ten, kur jau kažkada buvome“, – Eltai sakė S. Skvernelis,

Tam, kad Ministrų Kabineto perkrovimas duotų naudos, politiko manymu, reikėtų atsisveikinti ne tik su tiesiogiai už pandemijos valdymą atsakingu sveikatos apsaugos ministru Arūnu Dulkiu, tačiau ir su Vyriausybės nariais, kurie sprendžia pandemijos sukeltus ekonominius padarinius. Be to, S. Skvernelio kritikos radare vis dar išlieka ir ministrė, atsakinga už migrantų krizės valdymą.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt