Lietuvoje

2021.09.25 18:47

Universitetai neatmeta – ir pasibaigus pandemijai dalis paskaitų gali vykti nuotoliniu būdu

Reda Gilytė, Kristina Karlonė, Aistė Valiauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2021.09.25 18:47

Prieš rugsėjo 1-ąją aukštosios mokyklos deklaravo, kad studijos turi vykti kontaktiniu būdu, tuo motyvuojant studentai raginti skiepytis. Vis tik kai kurios paskaitos ir toliau vyksta nuotoliu. Vilniaus universiteto (VU) prorektoriaus teigimu, tai neturėtų pakenkti studijų kokybei, nes dėstytojai jau turi patirties vesti tokias paskaitas, pasitelkiamos modernios technologijos. Švietimo ministrė sako, kad kai kurios paskaitos gali vykti nuotoliniu būdu, tačiau seminarai, laboratoriniai darbai – tik gyvai.

VU Matematikos fakulteto pirmakursiai auditorijų duris per savaitę praveria vos kelis kartus, kai vyksta kontaktinės paskaitos. Didžioji dalis tebesimoko nuotoliniu būdu. Nesvarbu, ar studentai skiepyti, persirgę ar be imuniteto.

Universiteto studentų sąjungos prezidentės teigimu, didžioji dalis studentų nori grįžti į gyvas paskaitas. Tai rodo ir šios aukštosios mokyklos skiepijimosi tempai. VU imunizuota per 90 proc. studentų.

„Bendrai, iš studentų perspektyvos, yra ir pliusų ir minusų tiek vienos, tiek kitos situacijos atžvilgiu. Nuotolinis būdas buvo patogesnis, tačiau kita vertus, kalbant apie studijų kokybę ir tą grįžimą pilnu tempu studijavimą, tikrai kontaktinės studijos pralenkia“, – LRT TELEVIZIJAI komentavo VU Studentų sąjungos prezidentė Neda Žutautaitė.

Universiteto prorektorius teigia, kad skirtingi fakultetai patys renkasi, kaip vyks paskaitos. Senato sprendimu, bendrauniversitetinės paskaitos – tik nuotoliniu būdu. Prorektorius tikina, kad laboratoriniai ir praktiniai užsiėmimai vyksta gyvai.

Iš praėjusių metų patirties, kai visos studijos buvo nuotolinės, jau aišku, kad kokybė nukentėjo, teigia prorektorius Valdas Jaskūnas. Bet, anot jo, dabar situacija pasikeitusi.

„Dėstytojai tikrai įgijo nemažos kompetencijos organizuoti mokymą nuotoliniu būdu, taikyti naujus mokymo metodus. Mes išmokome naujų dalykų ir mokymo metodai yra tie, kurie leidžia užtikrinti kokybiškas studijas“, – teigė VU prorektorius.

Pasak Vytauto Didžiojo universiteto (VDU) rektoriaus Juozo Augučio, nors ir laikomąsi principo, kad paskaitos, kol galima turi būti kontaktinės, vis dėlto apie 20 proc. jų vedamos nuotoliu. Pirmiausia tos, kur susidarytų didesni studentų srautai. Rektorius nemano, kad dėl to nukenčia studijų kokybė ir sako, net pasibaigus pandemijai, dalis paskaitų greičiausiai liks nuotolinės.

„Mes ir anksčiau turėjome dalį paskaitų nuotoliniu būdu, tai dar labiau išsiplėtojo. Praeis pandemija ir vis tiek dalį paskaitų turėsime šitokiu būdu. Tai leidžia prisijungti užsienio studentams, lengviau tvarkaraščius sudaryti. Tačiau tai negali būti visuotinis mokymas, ypatingai tiksliųjų, socialinių mokslų“, – tikino J. Augutis.

Švietimo, mokslo ir sporto ministrė pabrėžia – kai kurios paskaitos gali vykti per nuotolį, tačiau jokiu būdu ne seminarai ar laboratoriniai. Jurgitos Šiugždinienės teigimu, nuotoliniu būdu turėtų mokytis nesiskiepiję ir nesitestavę studentai. Ministrė džiaugiasi, kad universitetuose itin aukštas imunizacijos lygis, kai kuriuose – beveik 100 proc.

„Žinot, ko aš tikiuosi iš aukštojo mokslo studentų, tai to ,kad jie pasitiki mokslu ir sprendimais, kurie yra priimti, atrasti mokslo žmonių. Vienas iš tų sprendimų yra vakcinacija, todėl aš labai tikiu, kad iki spalio 15 dienos jie pasiskiepys“, – sakė ministrė.

Būtent iki spalio 15-osios studentai gali testuotis nemokamai. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys anksčiau sakė, kad nėra planuojama tokios išimties studentams pratęsti.

Visuomenės sveikatos centro duomenimis, aukštosiose mokyklose kol kas COVID-19 protrūkių nefiksuota.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo
COVID-19 TRUMPAI