Lietuvoje

2021.09.25 15:22

Fejerverkų festivalio dieną – sostinės savivaldybės žinia: bus siekiama, kad kitais metais šis renginys Vingio parke nevyktų

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.09.25 15:22

Lietuvos žaliųjų partija kreipėsi į Vilniaus miesto savivaldybę, globojančią šį vakarą vyksiantį fejerverkų festivalį, klausdama, ar savivaldybė ketina įvertinti renginio poveikį aplinkai. Rašte savivaldybei pabrėžiama, kad dėl masinio fejerverkų šaudymo gali žymiai išaugti kietųjų dalelių koncentracija, formuotis smogas, o sprogimo garsai gali turėti neigiamos įtakos gyvūnams. Rašte teigiama, kad pasitaiko ir tokių atvejų, kai iš baimės gyvūnai nugaišta.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Donalda Meiželytė sako, kad žalos šiemet įvertinti neišeis, tačiau bus siekiama, kad kitais metais festivalis Vingio parke neįvyktų.

„Mes turime žengti koja kojon su mūsų aplinkosaugine darbotvarke ir aš tikiu, kad festivalis galbūt ras vietą kitame mieste ar kitoje vietoje. Mes tikrai negalėsime ištirti būtent šio vakaro taršos, bet žiūrint pagal tyrimus, manau, kad tos informacijos ir taip pakanka. Mes ne šiaip sau tą rezoliuciją ir priėmėme“, – LRT RADIJUI sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja.

Tuo metu festivalį organizuojančios bendrovės „Blikas“ direktorius Ovidijus Barkauskas kritiką dėl aplinkos taršos atmeta. Komentuodamas žalą gyvūnams, direktorius sako, kad paukščiai jauniklius jau išperėjo, o už naminius gyvūnus atsakingi jų šeimininkai.

„Jeigu kalbėtume apie naminius gyvūnus, tai už naminio gyvūno priežiūrą visada yra atsakingas šeimininkas. Man yra nesuprantama, kaip per naujus metus žmonės sugalvoja eiti vedžioti šunis į lauką. Čia išleista Vilniaus miesto savivaldybės tarybos rezoliucija yra patariamojo pobūdžio“, – LRT RADIJUI dėsto jis.

Vilniaus miesto savivaldybės taryba šią vasarą priėmė rezoliuciją, kuria įsipareigojo per miesto šventes atsisakyti fejerverkų ir ieškoti aplinkai draugiškesnių alternatyvų. Rezoliucija įsigalios gruodį, tačiau jos įsipareigojimai galioja tik pačios savivaldybės rengiamoms šventėms.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt