Lietuvoje

2016.10.05 14:39

VTEK pradėjo tyrimą dėl A. Bilotaitės galbūt gautos ir nedeklaruotos paramos

BNS2016.10.05 14:39

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) pradėjo tyrimą dėl konservatorės Agnės Bilotaitės. Komisija aiškinasi, ar politikė, dalyvaudama automobilių lenktynėse, negalėjo gauti nedeklaruotos paramos.

A. Bilotaitė tikina jokios paramos negavusi ir įstatymų nepažeidusi.

Kaip informavo VTEK, tyrimas pradėtas gavus Lietuvos socialdemokratų partijos atstovo Vyriausiojoje rinkimų komisijoje, Seimo nario Antano Nesteckio padėjėjo Gedimino Šiukšto pranešimą, taip pat žiniasklaidos ir kitą viešą informaciją, jog A. Bilotaitė dalyvavo lenktynėse „Africa Eco Race 2016“.

Oficialioje lenktynių interneto svetainėje skelbiama, kad 2017 metais šiose lenktynėse norintys dalyvauti asmenys ar komandos privalo sumokėti dalyvio mokestį, siekiantį nuo 7,2 tūkst. eurų už kiekvieną dalyvį. VTEK daro išvadą, jog ir šiemet už Seimo narės dalyvavimą šiose lenktynėse taip pat turėjo būti sumokėtas atitinkamas mokestis.

„Atsižvelgus į tai, kad A. Bilotaitė, vykdama į nurodytas lenktynes, galimai sudarė sandorį ar sandorius, viršijančius 3 tūkst. eurų  arba iš fizinių ar juridinių asmenų gavo dovanų, viršijančių 150 eurų, kurių politikė Viešųjų ir privačių interesų derinimo valstybinėje tarnyboje įstatymo tvarka ir terminais nedeklaravo, VTEK nusprendė dėl šių aplinkybių pradėti tyrimą“, – nurodo komisija.

A. Bilotaitė sako minimose lenktynėse buvusi tik šturmanė ir nario mokesčio mokėti neprivalėjusi. Pradėtą tyrimą ji vertina kaip galimą politinį kerštą ir sako įstatymų nepažeidusi.

„Man susidaro įspūdis, kad VTEK naudojamas kaip politinis įrankis (...). Ne, tikrai tokių dalykų nebuvo – žinau įstatymus, ir jei tai būtų ar dovana ar kažkoks mano pačios pirkinys, kuris yra didesnis, tikrai tą deklaruočiau“, – BNS situaciją paaiškino A. Bilotaitė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.