Lietuvoje

2016.10.05 20:35

Gesinimo darbai Radviliškyje vyks ir per naktį

BNS, LRT.lt2016.10.05 20:35

Gausioms ugniagesių pajėgoms ir kariams nepavyksta numalšinti didelio gaisro granulių gamykloje Radviliškyje. Gausios ugniagesių pajėgos ir kariai gaisrą medienos granulių gamykloje Radviliškyje gesins ir per naktį.

Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento, gaisro vietoje situacija stabili.

„Lokalizacija dar nepaskelbta, bet plitimas kaip ir sustabdytas. Gesinimo darbai vyks per naktį“, – BNS sakė departamento budėtojas.

Kariškiai liks gesinti ir per naktį

Trečiadienio vakarą įvykio vietoje dirba 12 auticisternų, trys autokeltuvai, kita technika. Gaisrui gesinti buvo pasitelktas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8, atlikti pagalbiniams darbus padeda 20 karių.

„Sraigtasparnis netrukus baigs darbą bent jau iki rytojaus, o kariškiai liks su mūsų pajėgomis gesinti“, – sakė PAGD atstovas.

Jo teigimu, šiuo metu iš viso įvykio vietoje dirba apie 60 žmonių.

Bendrovės teritorijoje dega pjuvenų krūva, kurios ilgis siekia 100 metrų, plotis – 50 metrų, o o aukštis – 15 metrų.

„Dalis jos liko nepaliesta ugnies, bet pati krūva labai didelė“, – aiškino departamento atstovas.

Apie gaisrą – „Laba diena, Lietuva" (įraše nuo 36:55 min.)

Paskelbta ekstremali situacija

Gyventojų prašoma neiti į lauką, užsandarinti langus ir duris. Pastebėjus sveikatos sutrikimų, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112. Pasak Radviliškio mero Antano Čepononio, dūmuose skendi šiaurinė miesto dalis, dėl gaisro evakuotos keturios prie pat bendrovės gyvenančios šeimos.

Radviliškio mieste paskelbta ekstremali situacija.

Kaip pranešė Krašto apsaugos ministerija, gaisrą gausioms ugniagesių pajėgoms gesinti padeda  Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnis MI-8, kuris  gabena vandenį iš artimiausio vandens telkinio Radviliškio mieste, bei 20 PAGD prašymu atvykusių Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų Oro gynybos bataliono karių. Šiuo metu iš Klaipėdos gaisro gesinimo darbus Radviliškyje vykdyti yra išvykę 20 LDK Butigeidžio dragūnų bataliono karių. 

LDK Dragūnų batalionas ir Oro gynybos bataliono būrys kartu su kitais Lietuvos kariuomenės daliniais šiuo metu  budi Lietuvos kariuomenės Taikos meto užduočių pajėgose. Šios pajėgos yra aktyvuojamas tais atvejais, kai reikia pagalbos civilinėms institucijoms. Taikos meto užduočių pajėgoms šiuo metu vadovauja LDK Butigeidžio dragūnų batalionas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.