Lietuvoje

2021.09.25 09:02

Per praėjusią parą pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti 36 migrantams

LRT.lt, BNS2021.09.25 09:02

Per praėjusią parą, nuo penktadienio vidurnakčio iki šeštadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti 36 migrantams, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Ketvirtadienį buvo neįleista 50 tokių užsieniečių, trečiadienį – 24, antradienį – 19. Dvi dešimtys užsieniečių į Lietuvą nepateko ir pirmadienį.

Penktadienį migrantai iš Baltarusijos neįleisti ties Švenčionių, Vilniaus, Varėnos ir Lazdijų rajonais bei Druskininkų savivaldybe. Daugiausia užsieniečių neteisėtai patekti į Vakarų Europą planavo per sienos ruožą, einantį Vilniaus (12 asmenų) ir Lazdijų (10) rajonais.

Ties Druskininkų savivaldybe Baltarusijos pusėje priešpiet girdėjosi pabūklų šūviai. Netoliese kaimyninėje šalyje yra Gožos poligonas, todėl panašūs šaudymai čia girdimi neretai.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Į šalį šiemet per pasienį su Baltarusija pateko beveik 4,2 tūkst. neteisėtų migrantų, dauguma jų – irakiečiai.

Vilnius kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl to šalyje paskelbta ekstremali situacija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt