Lietuvoje

2021.09.24 19:33

Kauno klinikų Intensyviosios terapijos skyriuje – sunkia COVID-19 forma sergantis naujagimis

LRT.lt2021.09.24 19:33

Šalies gydymo įstaigose daugėja vaikų, kurie serga sunkia COVID-19 forma. Ketvirtadienį pranešta apie Santaros klinikose gydomą 14-metį, penktadienį žinia atskriejo iš Kauno – čia medikai gelbėja naujagimį, kuriam taip pat koronavirusinė infekcija.

Kaip praneša LNK žinios, Kauno klinikų Intensyviosios terapijos skyriuje gydomas COVID-19 sergantis naujagimis.

„Kolegos Intensyviosios terapijos skyriuje turi naujagimį, sunkiai sergantį COVID-19. Amžius greičiausiai įtakos nevisiškai, galima sakyti, turi“, – sako Kauno klinikų Vaikų ligų klinikos vadovas prof. Rimantas Kėvalas.

Teigiama, kad Kauno klinikų Reanimacijos skyriuje gydomi du vaikai, dar du mažamečiai paguldyti į kitą gydymo įstaigą.

Daugėja sudėtingai sergančių vaikų

Penktadienį Santaros klinikų Vaikų infekcinių ligų skyriaus vedėja Inga Ivaškevičienė pažymėjo, kad, palyginti su ankstesniu pandemijos laikotarpiu, atsiranda sunkiai sergančių vaikų, kuriems reikia papildomai tiekti deguonį, ir tai kelia nerimą.

„Tokios situacijos nebuvo per pandemijos laikotarpį, atsiranda ir ypač sunkiai sergančių vaikų. Šita situacija, kad atsiranda vaikų, kuriems papildomai reikia deguonies, kelia nerimą“, – sakė I. Ivaškevičienė.

Anot jos, tarp dabartinių pacientų sunkiau COVID-19 sergantys yra paaugliai, bet ligoninėje dėl koronaviruso gulėjo nuo naujagimių iki 18-mečių. Medikė taip pat teigė, kad į ligoninę guldomų vaikų skaičius išaugo.

„Šiuo metu ligoninėje yra aštuoni vaikai, skaičius keičiasi, bet matyti tendencija, kad jis didėja. Per vasarą būdavo, kad turime vieną du arba išvis tokių pacientų nebūdavo, dabar skyrius praktiškai nuolat užpildytas ir yra nuolatinė kaita“, – kalbėjo gydytoja.

Ji patvirtino, kad reanimacijoje šiuo metu gydomas vienas vaikas, tačiau daugiau detalių apie jo būklę pateikti negalinti.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo
COVID-19 TRUMPAI
Ingrida Šimonytė
2021.10.19 10:29

Šimonytė: susirūpinimą kelia Vėlinės

atnaujinta 10.32