Lietuvoje

2021.09.24 19:01

Mobiliosios skiepijimo komandos Klaipėdoje sulaukia „antivakserių“ puolimo: skrieja ne tik užgauliojimai, bet ir grasinimai

LRT RADIJAS, LRT.lt2021.09.24 19:01

Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas teigia, jog kai kurios uostamiestyje veikiančios mobiliosios brigados, skiepijančios žmones nuo COVID-19, sulaukia dalies žmonių priešiško elgesio, susiduria su užgauliojimais ir grasinimais.

V. Grubliauskas sako artimiausiu metu ketinantis dėl to kalbėtis su policijos pareigūnais, kad užtikrintų sveikatos darbuotojų apsaugą.

„Mane tiesiog sukrėtė informacija apie tai, kad mūsų mobiliosios brigados, kurios vyksta skiepyti prie vienos ar kitos gausesnio žmonių susibūrimo vietos, jos sulaukia antvakserių puolimo, tiesioginio šantažo ir grasinimų. Dažniausiai moterys, kurios dirba tose skiepobusuose tiesiog verkia ir sako, kad tokiomis sąlygomis neįsivaizduoja kaip dirbti“, – LRT RADIJUI pasakoja uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas.

Jo teigimu, planuojama artimiausiu metu kreiptis į teisėsaugą, kad būtų užtikrinama dirbančiųjų apsauga.

„Nenoriu sakyti, kad puolimas įgauna fizines agresijos formas, nors beveik tokių požymių esama, bet apsupa autobusiuką, pradeda šūkauti, rėkti, grasinti. Žinote, tai jau yra virš visko“, – sako V. Grubliauskas.

LRT.lt primena, kad iki šiol mažiausiai viena vakcinos doze Lietuvoje paskiepyta per 1 mln. 732 tūkst. žmonių, pilnai vakcinuota per 1 mln. 597,8 tūkstančio.

Sustiprinančią skiepo dozę per paskutinę parą gavo 1542 žmonės, iš viso iki šiol pakartotinai paskiepyta 20,6 tūkst. žmonių.

Iš viso Lietuvoje iki šiol skiepijimui sunaudota 3,18 mln. vakcinos dozių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI