Lietuvoje

2021.09.25 07:00

Apklausa: šalia prezidento – populiarumu kone nenusileidžianti Blinkevičiūtė, ministrų kabinete – naujas favoritas

atnaujinta 08.13
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS2021.09.25 07:00

Prezidento Gitano Nausėdos ir socialdemokratų pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės vertinimai dar labiau supanašėjo, rodo naujausia „Vilmorus“ apklausa, atlikta laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu. Ministrų kabinete, kuriame prieš mėnesį nebuvo daugiau teigiamų negu neigiamų visuomenės vertinimų susilaukiančių politikų, palankiausiai matomas krašto apsaugos ministras Arvydas Anušauskas.

G. Nausėda lieka populiariausiu Lietuvos politiku, už jo – socialdemokratų lyderė V. Blinkevičiūtė, Kauno meras Visvaldas Matijošaitis, Seimo pirmininkė Viktorija Čmilytė-Nielsen ir A. Anušauskas. Prieš mėnesį skelbtoje visuomenės nuomonės ir rinkos tyrimų bendrovės „Vilmorus“ apklausoje teigiamą vertinimų balansą turinčių ministrų nebuvo, dabar matomi kukliai pozityvūs ženklai, kuriuos, pasak bendrovės vadovo Vlado Gaidžio, galima sieti su neteisėtos migracijos suvaldymu.

„Kažkuria prasme 50 proc. yra toks prezidentinis reitingas. Kad tave išrinktų, turi balsuoti daugiau nei pusė atėjusių rinkėjų. Jis (G. Nausėda – BNS) jau artėja prie tos 50 proc. ribos“, – BNS teigė „Vilmorus“ vadovas.

„Pirmoje vietoje, kaip ir būdavo, prezidentas – jį palaiko maždaug 52,8 proc. (neigiamos nuomonės yra 25,8 proc. apklaustųjų). Sumažėjo reitingas maždaug 2 proc., matyt, nepakankamai aktyvus gal buvo. (…) Daugiau šiuo metu nėra politikų, kurie turėtų virš 50 proc., antroje vietoje yra V. Blinkevičiūtė, socialdemokratų lyderė – 49,2 proc., tiek, kiek ir buvo (nepalankiai – apie penktadalis). Partija auga, jos reitingas lieka toks pat, atrodo, labai nedaug trūksta iki prezidentinio reitingo, bet iki jo kol kas nepakyla.

Trečioje vietoje – V. Matijošaitis, 44,5 proc. (neigiamai – dvigubai mažiau), šiek tiek pakilo, augimas V. Čmilytės-Nielsen reitinguose – trimis procentais (40,3 proc., o nepalankios nuomonės apie ją yra 32,1 proc. apklaustųjų). A. Anušauskas praėjusį kartą dar buvo su minuso ženklu, dabar reitingas pakilo net penkiais procentiniais punktais (33,2 proc., nepalankiai – 29,7 proc. apklausos dalyvių), galima spėti, kad tai susiję su migrantų krizės suvaldymu, krašto apsauga – dalyvavo, pakankamai aktyviai pasisakydavo ir sprendė tą problemą.

Šiuo metu ta krizė, galima sakyti, suvaldyta, bent jau nėra taip, kaip buvo tada, kai šimtai žmonių praeidavo per naktį. Dėl to, matyt, stabilizavosi ir Ingridos Šimonytės reitingas (ją palankiai vertina 33,1 apklaustųjų, neigiamos nuomonės – 46,9 proc. respondentų), netgi pakilo trimis procentiniais punktais. Be A. Anušausko yra dar viena politikė, kuri jau turi teigiamą reitingą, tai – Monika Navickienė (palankiai vertina 28,3 proc. apklaustųjų, nepalankiai – 18,8 procento)“, – LRT RADIJUI sakė V. Gaidys.

Kitame sąrašo gale – politikai su minuso ženklu. Negatyviausiai vertinamas yra europarlamentaras, Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos lyderis Valdemaras Tomaševskis (56,3 proc.). Tarp valdančiosios koalicijos narių taip pat nestinga nepopuliarių politikų.

„Aušrinė Armonaitė – apie 59,8 proc. neigiamų vertinimų, Gabrielius Landsbergis – 57,2 proc. neigiamų, Evelina Dobrovolska – 43 proc. neigiamų, Remigijaus Šimašiaus – beveik 50 proc. neigiamų ir jo reitingas mažėja“, – komentavo V. Gaidys.

Reprezentatyvią gyventojų apklausą „Vilmorus“ laikraščio „Lietuvos rytas“ užsakymu atliko rugsėjo 9–16 dienomis, apklausta 1003 žmonių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo
COVID-19 TRUMPAI