Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.05 11:00

R. Šimašius tikisi rinkėjų atleidimo liberalams

Liepa Želnienė, 15min.lt 2016.10.05 11:00

Liberalų sąjūdžio pirmininkas, Vilniaus meras Remigijus Šimašius trečiadienį iš anksto balsavo Seimo rinkimuose. Jis neišsisukinėjo ir atvirai pasakė palaikęs savo partiją, tačiau, ką reitingavo, neišdavė. R. Šimašius pripažįsta, kad šie Seimo rinkimai Liberalų sąjūdžiui labai sunkūs ir viliasi rinkėjų atleidimo.

R. Šimašius tikino, kad partija neabejotinai surinks daugiau nei 5 proc. rinkėjų balsų, nors dabar visuomenės apklausos rodo, kad Liberalų sąjūdis šį procentą viršija tik vos vos. Jis tikino, kad prastos prognozės liberalams buvo ir prieš 2012 m. Seimo rinkimus, tačiau juose Liberalų sąjūdis surinko beveik dvigubai daugiau balsų, nei buvo prognozuojama.

„Ir šiemet manau, kad bus lygiai tas pats. Aš tikrai tikiuosi, kad, nepaisant visų sukrėtimų, rinkėjai mus supranta ir atleidžia galbūt ir tuos dalykus, kurie įvyko su mumis gegužės mėnesį, su mūsų partijos atskirais nariai ir tikrai tikiuosi, kad jiems liberalios vertybės yra brangios ir jie žino, už ką balsuoti“, – sakė R. Šimašius.

„Manau, kad tikrai liberalų frakcija bus didesnė nei ankstesniais metais, nei iki šiol. Manau, kad liberalams šie rinkimai bus sėkmingi“, – pridūrė jis, klausiamas, ar atsistatydins, jei 5 proc. kartelė pasirodys per aukšta.

R. Šimašius pripažino, kad ši rinkimų kampanija buvo sudėtinga, nes buvęs partijos pirmininkas Eligijus Masiulis sulaukė įtarimų paėmus kyšį.

„Akivaizdu, kad ir mums šioje kampanijoje buvo iššūkis. Sukrėtimas buvo toks, po kurio labai natūraliai ir liberalų dalis ir aš pats jautėmės susigūžę ir nejaukiai ir patys pykčio turėjome kai kurių žmonių atžvilgiu labai daug, kaip ir rinkėjai. Bet galiausiai, tai vis tiek, man atrodo, labai svarbu, kad atsitiesėme, pakėlėme tą numestą į purvą vėliavą ir einame tolyn atstovauti idėjoms“, – kalbėjo R. Šimašius.

Jis tikino, kad liberalai koalicijoje galėtų dirbti su visais, kurie pasisakys už gyventojų pajamų mokesčio mažinimą, kurie pritars, kad reikia neapmokestinti reinvestuojamo pelno ir palaikys žmonių teisę laisvai gyventi.

Kol kas, R. Šimašiaus teigimu, neaišku, ką rinkėjams siūlo tiek konservatoriai, tiek socialdemokratai, tiek Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga.

„Man norėtųsi, kad partijos iki rinkimų parodytų už ką jos bus, nes dabar balsavimas dėl daugelio kitų partijų tai toks katės maiše pirkimas“, – teigė R. Šimašius.

Visa rinkimų kampanija Liberalų sąjūdžio pirmininkui atrodė nuobodi ir išsikvėpusi, tačiau tai, pasak jo, lėmė ir griežtas rinkimų kampanijos, o ypač debatų organizavimas.

Balsavimas iš anksto vyks nuo 8 iki 20 valandos trečiadienį ir ketvirtadienį visų šalies savivaldybių patalpose. Balsuoti iš anksto gali visi rinkėjai, kurie rinkimų dieną neturi galimybės atvykti balsuoti į rinkimų apylinkę.

Rinkimų dieną sekmadienį balsavimas rinkimų apylinkėse prasidės 7 ir baigsis 20 valandą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi