Naujienų srautas

Lietuvoje2016.10.05 10:17

Savivaldybėms perduota dar 14 naujų universalių sporto aikštelių

LRT.lt 2016.10.05 10:17

Vyriausybė posėdyje nutarė perduoti savivaldybėms 14-a naujų universalių dirbtinės dangos sporto aikštelių.

Kūno kultūros ir sporto departamentas valstybės biudžeto lėšomis pernai įrengė 14 tokių aikštelių: po vieną – Kėdainių, Raseinių, Širvintų, Švenčionių ir Ukmergės rajonų, Šiaulių miesto, Visagino ir Elektrėnų savivaldybėse, po dvi – Klaipėdos, Šilutės ir Vilniaus rajonų savivaldybėse. Bendra aikštelių vertė – beveik 371 tūkst. eurų.

„Lankantis Lietuvos regionuose pastebimas išaugęs tokių sporto ir aktyvaus laisvalaikio objektų poreikis. Džiugina savivaldybių ir pačių gyventojų iniciatyvos, jaunimo aktyvumas, visa tai taip pat prisideda prie sporto bei laisvalaikio infrastruktūros plėtros. Tokios aikštelės puošia mūsų miestelių ir miestų mokyklas, jau nekalbant apie jų praktinę naudą. Vyriausybė remia šį projektą, numatydama lėšas valstybės investicijų programose“, – sako ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius.

Perdavus šias aikšteles savivaldybėms, bus sudarytos geresnės sąlygos plėtoti kūno kultūrą ir sportą, organizuoti gyventojų poilsį, rūpintis savivaldybės teritorijoje gyvenančių vaikų iki 16 metų mokymosi pagal privalomojo švietimo programas užtikrinimu, ikimokyklinio ugdymo, vaikų ir suaugusiųjų neformaliojo švietimo organizavimu, vaikų ir jaunimo užimtumo organizavimu, bus užtikrintas efektyvus turto valdymas ir naudojimas.

Nuo vykdomo projekto pradžios 2006 m. iš kasmetinių valstybės kapitalo investicijų programų lėšų jau įrengtos 126 aikštelės prie įvairių šalies miestų ir miestelių mokyklų.  Šiemet jau įrengtos 7 tokios aikštelės, planuojama įrengti dar 7, jos taip pat bus perduotos savivaldybėms.
 
Universalios aikštelės įrengimo vertė šiuo metu yra apie 24,5–27 tūkst. eurų. Valstybė investuoja apie pusę šios sumos į pačios aikštelės įrengimą, savivaldybė finansuoja ir įrengia aikštelės pagrindą bei apšvietimą.  Tokioje aikštelėje gali treniruotis futbolo, krepšinio, rankinio, tinklinio, lauko teniso ir kitų sporto šakų mėgėjai ir sportininkai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi