Lietuvoje

2016.10.05 13:59

Radviliškyje dėl gaisro kilo sumaištis

15min.lt 2016.10.05 13:59

Antradienį paryčiais Radviliškio įmonėje „Gairelita“ kilęs gaisras sukėlė ant kojų specialiąsias tarnybas. Dėl jo mieste susidarė ekstremali padėtis, apie kurią buvo perspėti radviliškiečiai.

Premjero spaudos tarnyba pranešė, kad ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius išvyko į Radviliškį išsiaiškinti padėties.

Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 išskrido gesinti granulių gamykloje Radviliškyje kilusio gaisro.

Dėl pagalbos gaisrui gesinti į Lietuvos kariuomenę kreipėsi Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas prie Vidaus reikalų ministerijos.

Krašto apsaugos ministerijos ir kariuomenės vadovybei priėmus pagalbos prašymą, iš savo dislokacijos vietos – Karinių oro pajėgų paieškos ir gelbėjimo posto Kaune pakilo Karinių oro pajėgų sraigtasparnis Mi-8 su gaisrui  gesinti skirta specialia kriauše ir išskrido į Radviliškį.

Kaip 15min informavo Bendrasis pagalbos centras, spalio 5 d., 4 val. 08 min., pagalbos telefono numeriu 112 gautas pranešimas apie tai, kad Radviliškyje, Žironų g., UAB „Gairelita“ teritorijoje kilo gaisras.

Pirminiais duomenimis, užsiliepsnojo 15 metrų aukščio medžio atliekų krūva. Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) atstovė Laura Valauskienė pranešė, jog įvykio vietoje dirba devynios autocisternos ir 40 ugniagesių gelbėtojų.

Suvaldyti liepsnas tapo itin sudėtinga dėl stipraus ir gūsingo vėjo. PAGD atstovė patikino, kad dėl Radviliškį pavojingai apėmusių dūmų ir smogo miesto gyventojams buvo išsiųsti perspėjimai į mobiliuosius telefonus.

Radviliškio savivaldybėje taip pat vyksta neeilinis posėdis – sušaukta Ekstremalių situacijų komisija.