Lietuvoje

2021.09.24 11:22

Pajūryje toliau siautėja smarkus vėjas: stabdo laivybą uoste, vartė medžius, krentančios šakos kėlė pavojų žmonėms

atnaujinta 12.30
Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.09.24 11:22

Ketvirtadienio vakarą pajūryje sustiprėjęs vėjas krečia eibes. Nors kol kas išskirtinės žalos išvengta, ugniagesiams keletą kartų teko skubėti šalinti ant kelių užvirtusių medžių, vėjovartų pasitaikė ir daugiabučių kiemuose. Dėl smarkaus vėjo Klaipėdos uoste ribojama laivyba. Gyventojai socialiniuose tinkluose dalijasi užfiksuotais vėjo padariniais.

Klaipėdoje vis dar siaučia smarkus vėjas. Klaipėdos uosto viešai pateikiamais duomenimis, šiuo metu uosto akvatorijoje šiaurės vakarų vėjo greitis siekia 18–21 m/s, Kuršių mariose šiaurės vakarų vėjas įsibėgėja iki 20–24 m/s.

Klaipėdos uosto kapitono pavaduotojas Eduardas Ringis LRT.lt teigė, kad didžiausias vėjo gūsis fiksuotas praėjusią naktį vidurnaktį, kai vėjas pasislinko iš pietvakarių į vakarus, tuomet gūsyje vėjo greitis siekė 25 m/s.

„Perspėjimą apie nepalankias hidrometeorologines sąlygas gavome dar trečiadienį, todėl pradėjome ruoštis iš anksto“, – sakė E. Ringis.

Penktadienį apie vidurdienį išplaukti iš uosto dėl stipraus vėjo negalėjo 2 laivai, išoriniame reide įplaukti į uostą laukė 3 laivai, laivyba uoste pradėta riboti nuo ketvirtadienio 22 val.

„Pagal prognozę matome, kad oras po truputį turėtų pradėti rimti į šios dienos vakarą, tačiau išliks vėjuota ir šeštadienį. Kadangi šiaurės vakarų krypties vėjas beveik visą naktį pūtė 18–23 m/s, susidarė nepalanki situacija dėl bangavimo“, – teigė pašnekovas.

Penktadienį bangų aukštis siekia apie 5 m. Pašnekovo teigimu, vėjo kryptis nesikeitė ilgą laiką, todėl nesitikima, kad bangų aukštis greitai sumažės. Tiesa, pastebima, kad praėjusiais metais tokio aukščio bangų fiksuota nebuvo.

„Nepasakyčiau, kad tai yra labai retas reiškinys, tačiau noriu pasidžiaugti, kad praėję metai buvo gana ramūs ir tokio bangavimo mes nematėme net rudenį. Tačiau turime nepamiršti, kad gyvename pajūryje ir kalbėti apie tai, kad spalis ir lapkritis neatneš siurprizų – negalime“, – sakė E. Ringis.

Incidentų dėl smarkaus vėjo ir bangų Klaipėdos uoste kol kas išvengta.

„Iš anksto buvome pakankamai pasiruošę – kaip įprasta, buvo informuoti visi krantinių naudotojai, laivų agentai, laivų kapitonai. Turime nepamiršti, kad uoste vyksta nemažai rangos darbų, rekonstruojami molai, todėl labai didelis dėmesys buvo skiriamas tam, informuojama iš anksto, kad būtų spėta laiku patraukti techniką. Žymių incidentų išvengta“, – dėstė E. Ringis.

Turime nepamiršti, kad gyvename pajūryje ir kalbėti apie tai, kad spalis ir lapkritis neatneš siurprizų – negalime.

E. Ringis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, apie vidurdienį vėjo greitis gūsiuose pajūryje gali siekti 20–22 m/s.

Klaipėdos priešgaisrinės gelbėjimo valdybos atstovų teigimu, uostamiestyje ant važiuojamosios kelio dalies nuverstų medžių nebuvo, tačiau vėjovartas ugniagesiams teko vykti šalinti aplinkiniuose rajonuose – po porą iškvietimų dėl ant kelio užvirtusių medžių gauta Šilutės rajone, Klaipėdos rajone, Palangoje.

Panašu, jog šįkart nepatogumų gyventojams nepridarė ir gausūs krituliai, dėl kurių neretai patvinsta daugiabučių namų kiemai.

Bendrovės „Klaipėdos vanduo“ komunikacijos vadovė Gintarė Butkienė teigė, kad per naktį nesulaukta jokių pranešimų iš gyventojų, išskyrus tai, jog, veikiausiai, dėl elektros sutrikimo buvo laikinai sustojusi veikti Dumpių nuotekų valykla. Tačiau valyklos darbą pavyko greitai atstatyti.

Nors mieste smarkus vėjas, panašu, nepridarė itin daug žalos, tačiau gyventojai socialiniuose tinkluose dalijasi savo užfiksuotomis gamtos eibėmis.

„Reidas TV“ savo socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje skelbia gyventojos atsiųstą vaizdo įrašą, kuriame matyti, kaip greitos moters reakcijos dėka išvengiama nelaimės – vairuotoja pamačiusi, jog krenta vėjo nulaužtos medžio šakos spėjo sustoji prieš pat jas, tad incidento išvengta.

Uostamiestyje stiprus vėjas varto medžius: krentančios šakos trikdo eismą
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt