Lietuvoje

2016.10.05 16:40

KT pasisakys dėl dėl Seimo narių atlyginimų mokėjimo tvarkos

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.10.05 16:40

Konstitucinis Teismas skelbs nutarimą dėl Seimo narių atlyginimų mokėjimo tvarkos. Teismas atsakys, ar Konstitucijai neprieštarauja Seimo statuto nuostata, kad Seimo nariui, be svarbios pateisinamos priežasties nedalyvavusiam daugiau kaip pusėje parlamento posėdžių, kuriuose buvo priimami teisės aktai, to mėnesio atlyginimas gali būti mažinamas tik vienu trečdaliu.

Dėl šios statuto normos į Konstitucinį Teismą kreipėsi Vilniaus apygardos administracinis teismas. Jo teigimu, Konstitucijoje įtvirtinta Seimo pareiga įstatymuose nustatyti Seimo nario darbo Seime ir kitos parlamentinės veiklos garantijų sistemą, sureguliuoti Seimo nario atlyginimo mokėjimą, reiškia ir pareigą, nustatyti, kokiais atvejais ir kokia tvarka turi būti sumažintas parlamentaro atlyginimas arba laikinai nutrauktas jo mokėjimas. 

Vilniaus apygardos administracinis teismas tvirtina, kad parlamento nariui negali būti mokamas atlyginimas už laiką, kai jis nei vykdė savo pareigų, nei atostogavo.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32