Lietuvoje

2021.09.24 09:00

Į Lietuvą iš Baltarusijos bandė patekti 50 neteisėtų migrantų, keturi asmenys buvo įleisti

LRT.lt2021.09.24 09:00

Ketvirtadienį iš Baltarusijos neįleistų neteisėtų migrantų skaičius siekė pusšimtį, didžioji dalis jų į Lietuvą norėjo patekti per Lazdijų rajone einančią sieną, pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

Per praėjusią parą, nuo ketvirtadienio vidurnakčio iki penktadienio, pasieniečiai neleistinose vietose iš Baltarusijos neleido patekti 50 migrantų. Trečiadienį buvo neįleisti 24 tokie užsieniečiai, antradienį - 19. Dvi dešimtys užsieniečių į Lietuvą nepateko ir pirmadienį, o praėjusį sekmadienį šis skaičius irgi siekė pusšimtį.

Ketvirtadienį migrantai iš Baltarusijos neįleisti ties Švenčionių, Varėnos ir Lazdijų rajonais bei Druskininkų savivaldybe. Didžioji dauguma, beveik keturios dešimtys užsieniečių, neteisėtai patekti į Vakarų Europą planavo per sienos ruožą, einantį Lazdijų rajone.

4 asmenys, tarp kurių buvo 2 nepilnamečiai, ketvirtadienį dėl humanitarinių priežasčių iš Baltarusijos buvo įleisti.

Tarnybinių ginklų, specialiųjų priemonių ar fizinės prievartos veiksmų Lietuvos pasieniečiams ir jiems talkinantiems kariams praėjusią parą panaudoti neteko. Sienos kontrolė Lietuvos pusėje vykdoma sustiprintu režimu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt