Lietuvoje

2021.09.24 07:08

Pajūrį talžė stiprus vėjas – išversti medžiai, iš uosto negali išplaukti du laivai

atnaujinta 10.03
LRT RADIJAS, LRT.lt, BNS, ELTA2021.09.24 07:08

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas (PAGD) praneša, kad dėl stipraus vėjo pastarąją parą gavo apie dešimt pranešimų dėl nuvirtusių medžių. Uoste ribojama laivyba.

Daugiausia iškvietimų gauta Vakarų Lietuvoje. Pranešimų apie sugadintą turtą ar sužeistus asmenis negauta. PAGD nurodė, kad informacija dar gali kisti ir būti tikslinama, nes penktadienio rytą dar gaunami nauji pranešimai apie vėtros padarinius.

Kaip penktadienio rytą praneša Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcija, ribojama laivyba, gūsiais fiksuojamas 22 m/s stiprumo vėjas, o bangų aukštis jūroje siekia 4 metrus. Dėl sustiprėjusio vėjo uoste incidentų neužfiksuota. Išoriniame reide įplaukti į uostą šiuo metu laukia vienas laivas, išplaukti iš uosto dėl stipraus vėjo negali du laivai.

Sinoptikų duomenimis, šiąnakt kilo pavojingi vėjo gūsiai, siekiantys nuo 17 iki 25 metrų per sekundę greitį. Pasak Hidrometeorologijos tarnybos sinoptikės Alvos Nagelytės, stipriausi gūsiai fiksuoti Klaipėdos akvatorijoje ir Ventės rage.

Vakare kai kurie gyventojai gavo įspėjamąsias žinutes apie audringą orą. Prognozuojama, kad stiprus vėjas gali išsilaikyti iki penktadienio 22 val. vakaro. Penktadinenį vakariniuose, pietiniuose rajonuose daug kur gūsiai sieks 15–19 m/s, pajūryje – iki 22 m/s, lietaus turėtų būti mažiau, skelbia sinoptikai.

Informaciją apie situaciją po nakties Klaipėdos valstybiniame jūrų uoste jo direkcijos atstovai žada pateikti vėliau penktadienį.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Ruduo Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI