Lietuvoje

2021.09.23 15:56

Žodžių mūšis tęsiasi: Karbauskis toliau kritikuoja Šimonytę, regi jos nesivaldymą ir siūlo pagalvoti apie pokyčius karjeroje

LRT.lt2021.09.23 15:56

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininką bei šios partijos šešėlinės Vyriausybės vadovą Ramūną Karbauskį stebina premjerės Ingridos Šimonytės viešas atsakymas į jo paklausimą, kodėl Vyriausybė ignoruoja oficialią šešėlinės Vyriausybės korespondenciją, paklausimus bei pasiūlymus, nors įstatymai numato, kad paklausėjui, būtų atsakyta.

„Atsakymas, kad Karbauskis privatus asmuo ir neva jam nereikia atsakinėti, parodo šios Vyriausybės gilesnes problemas, nei mes matėme iki šiol. Visiškai nesuvokiama, kas yra valstybės valdymas, žmonių lygybė prieš įstatymą, įstatyme nustatytų pareigų vykdymas. Valstybėje tvarkomasi kaip nuosavame bute, kur galioja „darau, ką noriu“ principas.

Stebina, kad premjerė nežino, jog Vyriausybė, kaip valstybės institucija, privalo atsakyti į bet kurio piliečio laiškus per įstatymų nustatytą terminą ir nesvarbu, kas klausia, ar Karbauskis, ar kitas asmuo. Mūsų gi atveju, kreipėsi šešėlinė Vyriausybė, su kuria, jai pradėjus darbą, I. Šimonytė žadėjo konstruktyviai bendradarbiauti, tačiau dabar matome, kad realybėje taip nevyksta, pažeidžiant bet kokius demokratinius principus ir aiškiai segreguojant žmones į „vertus“ šios Vyriausybės dėmesio ir „nevertus“. I. Šimonytės reakcija dar kartą parodo, kad taip yra“, – teigia Ramūnas Karbauskis.

Pasak R. Karbauskio, matant, jog ir daugiau šiai valdžiai atstovaujančių politikų elgiasi nederamai, žemina ne tik kolegas, bet ir žmones, kurie nepritaria jų ideologijai, nerimą kelia vis didėjanti visuomenės segregacija, kuri vyksta aukščiausiu politiniu lygmeniu.

„Su vienomis partijomis, kurios Seime palaiko valdančiųjų sprendimus dekriminalizuoti narkotikus, keisti vaikams lytį, įteisinti vienalytes santuokas, I. Šimonytei yra pakeliui. Su tais, kurie laikosi tradicinių vertybių – nepakeliui. Vyksta negeri procesai valdžioje, o jų viešas demonstravimas neabejotinai kenkia visuomenei, jos pasitikėjimui politikais. Tačiau dar didesnį nerimą kelia tai, kad Premjerė jau kurį laiką viešojoje erdvėje tiesiog nebesivaldo. Matyt, tai per didelio krūvio pasekmė, tačiau dar ne vėlu Premjerei įvertinti savo jėgas ir pasukti išmintingesniu keliu – pasitraukti, jei nesugebama atlikti savo pareigų tinkamai“, – sako R. Karbauskis.

Šimonytė atsikirto Karbauskiui: jis nėra opozicija, jis yra verslininkas, vadovaujantis partijai

LRT.lt primena, kad opozicinės Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkui Ramūnui Karbauskiui kritikuojant Vyriausybės pastangas kovoti su koronaviruso pandemija, migrantų krize, priekaištaujant, kad premjerė Ingrida Šimonytė neatsako į opozicijos pasiūlymus, ministrė pirmininkė atšauna, kad R. Karbauskis nėra opozicija, o tik verslininkas, privatus asmuo, kuris vadovauja partijai.

„Ponas R. Kabauskis nėra opozicija, ponas R. Karbauskis nėra net Seime, tai man labai sunku įvertinti savo santykį su verslininku, kuris vadovauja vienai iš Lietuvoje registruotų partijų. Tai tokių žmonių turbūt už Seimo ribų yra ir daugiau“, – ketvirtadienį žurnalistams Seime sakė I. Šimonytė, paprašyta įvertinti savo santykį su opozicija ir sureaguoti į R. Karbauskio kritiką Vyriausybei.

Ji Vyriausybės santykius su opozicija Seime vadino konstruktyviais.

„Šiaip santykius su opozicija Seime ir su ta pačia Valstiečių ir žaliųjų sąjunga vertinu kaip konstruktyvius. Kiek frakcijos turi klausimų ministrams, Vyriausybei, kiek vyksta Vyriausybės valandų ar kokių kitų formatų, tai tikrai Vyriausybė yra pasirengusi atsakyti į visus klausimus, pateikti visą informaciją, viskuo pasidalinti“, – tvirtino ministrė pirmininkė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt